Kleptoman Klaus baví svět. O jeho "krádeži" píší i v Americe

Londýn - Video, v němž si prezident Václav Klaus přivlastnil protokolární pero, se stalo celosvětovou senzací. Na Youtube ho vidělo už přes milion a půl lidí a všimla si ho také světová média. Informuje o tom ČTK.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie - Václav Klaus "v akci"

Klaus svým činem opět po nějaké době upoutal pozornost na Českou republiku. Různé deníky i zpravodajské servery přišly s rozmanitými titulky, glosujícími Klausovo ukořistění pera. "Český prezident chycen, když sbalil pero chilského vůdce," psaly britské The Times. "Václav Klaus byl chycen, když ukradl pero na cestě v Chile," hlásí taktéž britský The Guardian.

Oboje noviny popisují, jak byl Klaus zachycen televizními kamerami, když při návštěvě Chile co nejnenápadněji sebral protokolární pero. Nejprve si ho zkoumavě prohlížel, pak ho jakoby mimovolně schoval pod stůl, přendal si ho pod ním do druhé ruky a skryl jej v levé kapse saka. Pak s lišáckým úsměvem zavřel pouzdro a dělal, jako by nic.

Právě výraz jeho tváře zaujal média nejvíc. Některá psala o profesionálním poker facu, jiná zdůraznila hlavně spokojený úsměv, když se mu "akce" zdárně podařila.


Američané se baví

"Je těžké být lídrem země vyspělého světa. Pracujete od úmoru do úmoru, jeden bolehlav střídá druhý a úplně nejhorší ze všeho je, že nemáte dost per. Prezident České republiky Václav Klaus ví, co to obnáší. Což může být vysvětlení, proč na nedávném jednání v Chile ukradl pero," komentovala video americká stanice CBS News.

"Abychom byli spravedliví, je nutné podotknout, že pořadatelé by mu pero nechali tak jako tak. Ale byla by to potom zábava? Možná, že se (Klausovi) líbí, když česká novinářka Nora Fridrichová na jeho účet pronáší duchaplné poznámky. Dej mu co proto, Noro!" vzkazuje televize.

Klausův čin zaujal i americkou televizi ABC. Píší o něm však i v jiných zemích. Prostor mu věnoval belgický list Gazet van Antwerpen, nejčtenější německý deník Bild či francouzská agentura AFP.

A český prezident neunikl ani pozornosti Rusů. "Ať se říká, co se říká, lidská vášeň pro suvenýry je nepotlačitelná. Dokonce ani hlava státu se občas nedokáže udržet, aby si s sebou nevzala něco na památku," napsal ruský deník Komsomolskaja pravda.

Témata: Václav Klaus
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump vyhlásil stav nouze, aby mohl postavit zeď. Čeká se smršť žalob

15.02.2019 22:45 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes oficiálně vyhlásil stav nouze na jižní hranici Spojených států…

Američané se bouří proti Trumpovi. Stav nouze většinu vytočil

15.02.2019 22:44 Se záměrem prezidenta USA Donalda Trumpa vyhlásit kvůli stavbě zdi na hranicích s Mexikem stav…

Spojené státy chtějí snížit počet členů WTO s výhodami

15.02.2019 22:27 Spojené státy dnes navrhly reformu Světové obchodní organizace (WTO), která by snížila počet zemí,…

Veřejně odsuzují, tajně spolupracují? USA prý potají jednaly s Venezuelou

15.02.2019 18:25 Americká vláda letos v lednu dvakrát tajně jednala v New Yorku s venezuelským ministrem zahraničí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama