Porota v USA uznala vinu vůdce sexuální sekty, se kterou se zapletla i dcera miliardáře

Soudní porota ve Spojených státech dnes ve všech bodech obžaloby uznala vinu Keitha Ranierea, který si pro sebe pod krytím sebezdokonalovacích cvičení pro ženy vytvořil spolek sexuálních otrokyň. Informovala o tom agentura Reuters. Po šesti týdnech tak skončil proces, ve kterém Raniere vinu odmítal. Verdikt o výši trestu bude vynesen 25. září, Raniereovi hrozí doživotí.

Přidejte svůj názor

Clare Bronfmanová
doporučujeme

Raniere vytvořil společnost Nxivm, do níž pod záminkou sebezdokonalování lákal ženy. Cvičení ale podle vyšetřovatelů spočívala především v sexuálních stycích s Ranierem, který byl jediným mužem ve spolku. Nově příchozí ženy byly titulovány otrokyně, zatímco ty, které přivedly další ženu, získaly titul paní. Ženy byly nuceny hladovět a rovněž byly na svém těle ocejchovány nápisem s Raniereovými iniciály.

Osmapadesátiletý Raniere se před soudem zodpovídal z obvinění z vydírání či sexuálních deliktů včetně držení dětské pornografie. Obhajoba již podle agentury AP uvedla, že se chce odvolat.

S Raniereovým spolkem se mimo jiné zapletla i dcera kanadsko-amerického miliardáře Edgara Bronfmana Clare Bronfmanová. Podle vyšetřovatelů použila přes 100 milionů dolarů (2,3 miliardy Kč), aby financovala společnost Nxivm. V dubnu se v rámci dohody s obžalobou přiznala, že vědomě poskytla útočiště ženě, která se dostala do USA na falešné pracovní vízum. Tato žena pak pracovala pro ni i právě pro organizaci Nxivm.

Díky dohodě by Bronfmanová měla vyváznout asi s dvouletým trestem vězení, ačkoli jí teoreticky hrozí 25 let za mřížemi. Verdikt v jejím případu se očekává v červenci.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zátah proti mafii: V Palermu a New Yorku zadrženo 19 lidí, mezi nimi i…

17.07.2019 15:46 Na základě společného vyšetřování italských a amerických úřadů bylo dnes v Palermu a New Yorku…

Biologické zbraně se vymkly kontrole? Za děsivou nemocí zřejmě stojí…

17.07.2019 14:14 Americká Sněmovna reprezentantů uložila Pentagonu prověřit, zda za rozšířením klíšťat infikovaných…

Trumpův politický program: Jděte pryč!

17.07.2019 13:19 Jděte, odkud jste přišly, tweetoval v sobotu americký prezident Donald Trump na adresu čtyř…

Ještě horší než Černobyl a Fukušima. Marshallovy ostrovy jsou mnohem…

17.07.2019 13:16 Na Marshallových ostrovech, kde americká vláda prováděla jaderné testy, je dodnes větší radiace…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama