Muellerova zpráva se dočkala dramatizace. Jediné představení s řadou celebrit bude online

Dnes už proslulá závěrečná zpráva amerických vyšetřovatelů o ruském vlivu na prezidentské volby v USA se dočkala dramatizace. Adaptace dokumentu o 448 stranách se ujal americký dramatik Robert Schenkkan, produkci zajistila charitativní právní firma Low Works.

Přidejte svůj názor

Robert Mueller (exšéf FBI)
doporučujeme

Jediné představení začne v úterý v 03:00 SELČ a k vidění bude v živém streamu.

Originální opus má název "Vyšetřování: Hledání pravdy v deseti aktech". Jako protagonisté se představí řada amerických celebrit, například Kevin Kline, John Lithgow, Sigourney Weaverová nebo Zachary Quinto. Představovat budou osoby z okolí prezidenta Donalda Trumpa, jejichž jednání zpráva zkoumá.

Tým vyšetřovatelů, který vedl bývalý šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Robert Mueller, se přes dva roky zabýval pátráním po stopách ruského vlivu na prezidentské volby v USA v roce 2016. Závěrečná zpráva dokumentuje akce ruských tajných služeb, které se v kampani před volbami snažily poškodit Trumpovu protikandidátku Hillary Clintonovou.

Ještě více ale nejspíš pozornost tvůrců představení zaujaly pasáže věnované samotnému Trumpovi, který byl v podezření, že vyšetřování ruského vlivu mařil. Mueller ve zprávě napsal, že pro obvinění prezidenta nenašel dost důkazů, podezření ho ale nezbavil. FBI ve zprávě uvádí deset případů, kdy se Trump mohl o maření práce vyšetřovatelů pokusit.

Závěrečná zpráva zveřejněná v dubnu v neúplném vydání se už dočkala knižního vydání a okamžitě se zařadila do čela žebříčku nejprodávanějších paperbacků, který publikuje list The New York Times. Vydavatelství IDW oznámilo, že připravuje ilustrovanou satirickou verzi Muellerovy zprávy, která má vyjít příští rok v dubnu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel miliardář David Koch, 11. nejbohatší muž světa

23.08.2019 19:43 Aktualizováno Ve věku 79 let dnes zemřel americký miliardář a filantrop David Koch, který patřil spolu s bratrem…

Obchodní válka pokračuje: Trump tlačí americké podniky k omezování aktivit…

23.08.2019 18:25 Prezident Spojených států Donald Trump dnes vyzval americké firmy k hledání alternativ k podnikání…

Airbus musel nouzově přistát v Honolulu, pasažéři se dusili zplodinami

23.08.2019 14:56 Na letišti v havajském hlavním městě Honolulu nouzově přistálo letadlo s bezmála 200 cestujícími…

Nový Tomahawk dráždí Rusko. Putin nařídil symetrickou odpověď na test USA

23.08.2019 14:28 Ruský prezident Vladimir Putin na poradě bezpečnostní rady státu dnes nařídil ministerstvům obrany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama