Muellerova zpráva se dočkala dramatizace. Jediné představení s řadou celebrit bude online

Dnes už proslulá závěrečná zpráva amerických vyšetřovatelů o ruském vlivu na prezidentské volby v USA se dočkala dramatizace. Adaptace dokumentu o 448 stranách se ujal americký dramatik Robert Schenkkan, produkci zajistila charitativní právní firma Low Works.

Robert Mueller (exšéf FBI)
doporučujeme

Jediné představení začne v úterý v 03:00 SELČ a k vidění bude v živém streamu.

Originální opus má název "Vyšetřování: Hledání pravdy v deseti aktech". Jako protagonisté se představí řada amerických celebrit, například Kevin Kline, John Lithgow, Sigourney Weaverová nebo Zachary Quinto. Představovat budou osoby z okolí prezidenta Donalda Trumpa, jejichž jednání zpráva zkoumá.

Tým vyšetřovatelů, který vedl bývalý šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Robert Mueller, se přes dva roky zabýval pátráním po stopách ruského vlivu na prezidentské volby v USA v roce 2016. Závěrečná zpráva dokumentuje akce ruských tajných služeb, které se v kampani před volbami snažily poškodit Trumpovu protikandidátku Hillary Clintonovou.

Ještě více ale nejspíš pozornost tvůrců představení zaujaly pasáže věnované samotnému Trumpovi, který byl v podezření, že vyšetřování ruského vlivu mařil. Mueller ve zprávě napsal, že pro obvinění prezidenta nenašel dost důkazů, podezření ho ale nezbavil. FBI ve zprávě uvádí deset případů, kdy se Trump mohl o maření práce vyšetřovatelů pokusit.

Závěrečná zpráva zveřejněná v dubnu v neúplném vydání se už dočkala knižního vydání a okamžitě se zařadila do čela žebříčku nejprodávanějších paperbacků, který publikuje list The New York Times. Vydavatelství IDW oznámilo, že připravuje ilustrovanou satirickou verzi Muellerovy zprávy, která má vyjít příští rok v dubnu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další únik ropy z lodi u ostrova Mauricius je nejspíš zažehnán

12.08.2020 19:57 Většinu zbývající ropy z poškozeného japonského plavidla u korálového pobřeží blízko ostrovního…

Brazílie má opět přes 50 tisíc nových případů koronaviru, rekord v Kolumbii

12.08.2020 16:39 Aktualizováno V Brazílii se opět prudce zvýšil počet nakažených novým typem koronaviru, za den přibylo více než…

V Kongresu USA patrně usedne kontroverzní politička, vyznává konspiraci…

12.08.2020 13:42 Do amerického Kongresu s velkou pravděpodobností usedne republikánská politička Marjorie Taylor…

Biden si jako viceprezidentku vybral senátorku Harrisovou, Trump ji…

12.08.2020 11:48 Aktualizováno Demokratický uchazeč o úřad amerického prezidenta Joe Biden si jako svou viceprezidentku vybral…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama