Americká vláda uvalila sankce na Madurova syna

Spojené státy dnes zesílily tlak na venezuelského autoritářského prezidenta Nicoláse Madura, když rozšířily svůj sankční seznam o jeho syna. Oznámilo to americké ministerstvo financí. Nicolás Maduro mladší, zvaný Nicolasito, se podle amerických úřadů podílí na státní propagandě a cenzuře, má zisky z venezuelských dolů a pomáhal armádě bránit v šíření zahraniční humanitární pomoci.

Maduro, Nicolas
doporučujeme

"Maduro spoléhá na svého syna Nicolasita a ostatní osoby blízké autoritativnímu režimu v úsilí o podvázání hospodářského rozvoje a v represích vůči venezuelskému lidu," uvedl v prohlášení ministr financí Steven Mnuchin. "Ministerstvo bude dál postihovat osoby spolčené s nezákonným režimem a profitující z Madurovy korupce," napsal.

Devětadvacetiletý Maduro mladší vstoupil do politiky bezprostředně po nástupu svého otce do úřadu prezidenta v roce 2013. Maduro starší ho mimo jiných funkcí pověřil vedením Sboru zvláštních inspektorů, kontrolní agentury prezidentské kanceláře nebo řízením Národní filmové školy.

Spojené státy v posledních měsících uvalily na Venezuelu řadu sankcí, které postihly například venezuelského ministra zahraničí Jorgeho Arreazu či státní ropnou společnost PDVSA. USA spolu s více než pěti desítkami zemí stejně jako venezuelská opozice neuznávají legitimitu nového Madurova mandátu, protože podle nich vzešel z nesvobodných voleb. Podporují proto šéfa tamního parlamentu Juana Guaidóa jako prozatimního prezidenta, jehož cílem je uspořádat v zemi svobodné volby.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přestřelka v klubu v USA: Nejméně 2 mrtví a 12 zraněných

05.07.2020 13:49 Aktualizováno Dva mrtvé a osm zraněných si vyžádala dnešní střelba v nočním klubu v Jižní Karolíně ve Spojených…

Plány na dohodu ztroskotaly. KLDR nechce obnovit rozhovory s USA

05.07.2020 13:07 Pchjongjang "necítí potřebu" obnovit rozhovory s Washingtonem. Sdělila to dnes náměstkyně…

Brazílie má dalších 1091 úmrtí lidí s covidem-19

05.07.2020 10:07 V Brazílii za posledních 24 hodin zemřelo dalších 1091 lidí nakažených koronavirem. Podle agentury…

Raper Kanye West tvrdí, že chce kandidovat na prezidenta USA. Musk ho…

05.07.2020 09:55 Americký raper Kanye West, který patří k fanouškům prezidenta Donalda Trumpa, v sobotu ohlásil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy