Bývalý prezident účtuje s Trumpem. Volby nevyhrál, dosadili jej Rusové, tvrdí Carter

Bývalý americký prezident Jimmy Carter dnes zpochybnil legitimitu nynějšího šéfa Bílého domu Donalda Trumpa, který se podle něj dostal do úřadu díky ruskému vměšování. Na dobročinné konferenci ve státě Virgínie čtyřiadevadesátiletý Carter prohlásil, že Trump ve skutečnosti volby prohrál.

Donald Trump
doporučujeme

Kdyby bylo vměšování Ruska do prezidentských voleb v roce 2016 plně vyšetřeno, "ukázalo by se, že Trump volby ve skutečnosti nevyhrál," řekl exprezident.

Carter jako demokratický kandidát porazil ve volbách v roce 1976 republikána Geralda Forda, ale vládl jen jedno volební období. V roce 1980 post neobhájil a přenechal nejvyšší úřad Ronaldu Reaganovi.

Trump podle Cartera volby nevyhrál a stal prezidentem, "protože se Rusové vměšovali v jeho prospěch". Na dotaz moderátora diskuse, zda považuje Trumpův mandát za nezákonný, bývalý prezident odpověděl: "Vzhledem k tomu, co jsem právě řekl a co nemohu odvolat, bych řekl, že ano."

Trump se o Carterovi zmínil v nedávném rozhovoru v televizi NBC. Řekl, že se svým předchůdcem v Bílém domě Barackem Obamou ve styku není, komunikuje prý ale s Georgem Bushem mladším a právě s Carterem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další únik ropy z lodi u ostrova Mauricius je nejspíš zažehnán

12.08.2020 19:57 Většinu zbývající ropy z poškozeného japonského plavidla u korálového pobřeží blízko ostrovního…

Brazílie má opět přes 50 tisíc nových případů koronaviru, rekord v Kolumbii

12.08.2020 16:39 Aktualizováno V Brazílii se opět prudce zvýšil počet nakažených novým typem koronaviru, za den přibylo více než…

V Kongresu USA patrně usedne kontroverzní politička, vyznává konspiraci…

12.08.2020 13:42 Do amerického Kongresu s velkou pravděpodobností usedne republikánská politička Marjorie Taylor…

Biden si jako viceprezidentku vybral senátorku Harrisovou, Trump ji…

12.08.2020 11:48 Aktualizováno Demokratický uchazeč o úřad amerického prezidenta Joe Biden si jako svou viceprezidentku vybral…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama