Zemřel herec Rip Torn (†88). Proslavil se rolí Zeda v sérii Muži v černém

Filmový svět přišel o další výraznou tvář. Zemřel herec Rip Torn, který se proslavil třeba díky sci-fi sérii Muži v černém, kde si zahrál roli Zeda. Bylo mu 88 let.

Rip Torn
doporučujeme

Herec „zemřel pokojně v úterý odpoledne ve svém domě v Lakeville v Connecticutu ... se svou manželkou Amy Wrightovou a dcerami Katie Tornovou a Angelikou Pageovou po boku,“ oznámil zástupce herce.

Rip Torn, vlastním jménem Elmore Rual Torn, byl herecký veterán, u filmu strávil neuvěřitelných 65 let. Debutoval v roce 1956 ve snímku Baby Doll. Oblíbený byl nejen u filmových a seriálových fanoušků, ale také u kritiků.

Výrazný herec se prosazoval především v komediích. Nezapomenutelnou roli si střihnou v crazy komedii Vybíjená: Běž do toho na plný koule, kde se objevil jako trenér Patches O'Houlihan.

Jeho nejslavnější rolí je ovšem Zed v prvních dvou dílech série Muži v černém, kde si zahrál po boku Willa Smitha (50) a Tommyho Lee Jonese (72). Právě Will Smith smrt svého kolegy okomentoval velmi stručně slovy: „R.I.P. Rip."

Ria Torn měl dlouhodobě problémy s alkoholem a jeho opilecké skandály jej nakonec o roli Zeda připravily. Měl se totiž objevit i ve třetím dílu série, kvůli opakujícím se problémům ale nakonec o roli přišel.

Herec se v roce 2010 pod vlivem alkoholu v nočních hodinách vloupal s nabitou zbraní do banky v Lakeville. Byl tak opilý, že tam usnul. Policii následně tvrdil, že byl tak mimo, že si myslel, že je doma. Do problémů se zákonem se dostal i o čtyři roky později, když řídil pod vlivem alkoholu.

Rip Torn byl bratrancem herečky Sissy Spacek, kterou přivedl k herectví. Ženatý byl celkem třikrát - čtyři roky byla jeho ženou Ann Wedgeworthová, se kterou měl jedno dítě. Po rozvodu si vzal herečku Geraldine Pageovou, se kterou žil až do její smrti v roce 1987, spolu vychovali dceru a dva syny. Do třetice se jeho manželkou stala další herečka Amy Wrightová, se kterou má dvě dcery.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA hodlají nadále uznávat Guaidóa za prezidenta Venezuely

04.08.2020 20:58 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa bude nadále považovat Juana Guaidóa za…

Trump v rozhovoru podle tisku ukázal nepochopení rozsahu pandemie v USA

04.08.2020 20:02 Americký prezident Donald Trump tápe ohledně stavu pandemie covidu-19 v USA a zřejmě nerozumí tomu,…

Ve Venezuele trestají za nenošení roušek. Lidé čistí ulice či dělají kliky

04.08.2020 17:10 Venezuelský autoritářský režim trestá porušování pravidel proti šíření koronaviru obecně…

Korespondenční volba povede k podvodům, tvrdí Trump. Poštou přitom sám…

04.08.2020 17:04 Prezident Trump neustále apeluje na řádný průběh voleb. Na Twitteru se dotkl i jejich odkladu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama