Trump chválí práci radikálů na internetu. Omlouval své hrubky, napadl Twitter

Americký prezident Donald Trump na čtvrteční schůzce v Bílém domě k sociálním sítím pochválil činnost pravicových radikálů, kteří na nich působí. Dodal ale, že názory některých z nich jsou extrémní. Znovu také zkritizoval provozovatele sociálních sítí, které přitom na konferenci nepřizval. Oznámil nicméně, že v následujících týdnech přichystá další setkání, kam zástupci Twitteru, Facebooku a dalších technologických firem už prý pozvánku dostanou. Informují o tom světové agentury.

Donald Trump
doporučujeme

Trump vyzvedl na příklad činnost radikálně pravicového aktivisty Jamese O'Keefa, jehož organizace se pokusila přimět list The Washington Post, aby zveřejnil nepravdivou zprávu. Podpora radikálně pravicových kruhů pomohla mobilizovat Trumpovu politickou základnu, připomněla agentura Reuters.

"Festivalu stížností", jak setkání podle agentury AFP nazval profesor komunikace z univerzity v Hartfordu Adam Chiara se zúčastnilo několik konzervativních organizací, které si opakovaně stěžují, že jsou cenzurovány. Akce nesla název summit o sociálních sítích. Na summitech se ovšem setkávají lidé s rozdílnými stanovisky, kteří spolu diskutují, aby dosáhli společného cíle, řekl Chiara agentuře AFP.

zdroj: YouTube

"Náš hlas je silnější než jakýkoli jiný, ale nejedná se s námi fér," pravil prezident a vyčetl Twitteru nepřímo, že snižuje počet lidí, kteří jej sledují i počet "lajků", kterými dávají najevo, že s jeho příspěvky sympatizují. "Kdybych zítra oznámil, že se ze mě stal hodný demokrat, měl bych pětkrát více followerů," prohlásil Trump, jehož na twitteru sleduje kolem 62 milionů lidí .

Jak připomněla agentura DPA, sám prezident ale v minulosti některé lidi, kteří jeho komentáře kritizovali, blokoval. Soudy ovšem posléze rozhodly, že taková praxe je nepřípustná.

Trump se zlobil, že si média často všímají pravopisných chyb v jeho příspěvcích. Přitom je na tom prý s gramatikou dobře. "Prsty ale nejsou tak rychlé jako mozek," vysvětlila hlava Bílého domu.

Přestože se řada Trumpových výroků nesla v lehkém tónu, obávají se někteří pozorovatelé, že by Bílý dům mohl zrušit právní rámec, který sociální sítě chrání. Zatím zákon z roku 1996 stanoví, že sociální sítě nezodpovídají za urážlivý obsah, který na něj jejich uživatelé umístí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Zachraňme naši budoucnost." Šéf OSN varoval před generační katastrofou…

04.08.2020 09:06 Dlouhodobé uzavření škol kvůli pandemii covidu-19 může způsobit generační katastrofu a bezpečný…

USA jsou v nové fázi epidemie, tvrdí lékařka. Přibylo 46 tisíc případů…

04.08.2020 08:06 Ve Spojených státech se za posledních 24 hodin vyskytlo více než 46.000 případů koronavirové nákazy…

Prokurátor chce finanční záznamy Trumpa. Hon na čarodějnice, reagoval…

04.08.2020 07:45 Úsilí newyorského prokurátora ohledně vydání prezidentových finančních záznamů je podle Donalda…

Počet nakažených koronavirem v Brazílii překročil 2,75 milionu. Rekordní…

04.08.2020 07:37 Brazílie hlásí dalších 16.641 případů koronavirové nákazy za poslední den a 561 úmrtí. Oznámilo to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama