Strašlivé podmínky v uprchlických táborech? Mike Pence se přijel osobně přesvědčit

Americký viceprezident Mike Pence navštívil dvě detenční zařízení pro migranty a uprchlíky na jihu Spojených států u hranic s Mexikem. Jedním z nich byla stanice pohraniční služby ve městě McAllen, kde byly stovky mužů natěsnány v železných ohradách bez lůžek.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Mike Pence
doporučujeme

Pence konstatoval, že "systém je přelidněný" a Kongres musí zasáhnout, napsala dnes agentura AP. Zprávy o nelidských podmínkách v detenčních centrech jsou "uměle vyvolaná krize", řekl Pence v rozhovoru se CNN.

Někteří z mužů ve stanici v McAllenu uvedli, že na místě jsou už 40 a více dnů, mají hlad a chtějí si vyčistit zuby. Podle reportéra listu The Washington Post bylo místo tak přeplněné, že bylo vyloučené, aby si všichni mohli lehnout na zem. Teplota dosahovala 37 stupňů. Správce zařízení Michael Banks uvedl, že někteří z mužů se nesprchovali deset až 20 dnů a že nejdéle tu někdo strávil 32 dnů.

Předtím si Pence prohlédl detenční zařízení v sousedním městě Donna. Soustava klimatizovaných stanů je zde dimenzovaná pro 1000 lidí a nyní jich zde přebývá 800. Panují zde zjevně lepší podmínky než v McAleenu. "O každou rodinu, se kterou jsem mluvil, je dobře postaráno," řekl Pence. Zástupci tisku s dětmi a rodinami mluvit nesměli, napsal deník The Guardian.

Zděšení nad životními podmínkami, které panují v detenčních zařízeních, vyjádřila tento týden mimo jiné Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová. Na přeplněná zařízení s omezenou osobní hygienou upozornil dříve i americký Úřad generálního inspektora (OIG).

Situaci v v uprchlickém středisku v texaském městě Clint, kde jsou stovky dětí v ušpiněném oblečení napěchovány do cel a rychle se mezi nimi šíří nemoci, popsal list The New York Times.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spojené státy se Severní Koreou dopisují

22.07.2019 20:26 Mezi Washingtonem a Pchjongjangem proběhla nedávno "velmi pozitivní korespondence", která se může…

Trump chce uklidnit vztahy mezi Pákistánem a Indií

22.07.2019 19:32 Americký prezident Donald Trump se dnes nabídl jako prostředník pro urovnání napjatých vztahů mezi…

Svržení Trumpa? Demokraté se pouští do riskantní eskapády

22.07.2019 18:40 Pro sesazení amerického republikánského prezidenta Donalda Trumpa se dosud veřejně vyslovilo 89…

Mexiko prý výrazně snížilo migraci do USA

22.07.2019 17:46 Mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard dnes prohlásil, že Mexiku se od začátku června podařilo o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama