Trump tvrdě proti uprchlíkům: USA upřely právo na azyl další skupině osob

Americká vláda udělala další krok k ukončení azylové ochrany středoamerických migrantů, když upřela právo na azyl osobám vstupujícím na americké území ze třetí země, nikoli tedy přímo z domovského státu. Rozhodnutí kabinetu Donalda Trumpa, které dnes otiskl úřední věstník, vstoupí v platnost v úterý. Podle médií je nová restrikce namířena proti uprchlíkům z Guatemaly, Hondurasu a Salvadoru, kteří se snaží proniknout do USA přes Mexiko.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Mexická karavana migrantů
doporučujeme

Podle dosud platných regulí neměli právo na azyl pouze migranti přicházející do USA z takzvaných bezpečných zemí. Tento status má na severoamerickém kontinentu jen severní soused USA Kanada, na Mexiko se nevztahuje.

Podle nedávné dohody mezi Spojenými státy a Mexikem sice měly země ležící na jih od USA o rozšíření seznamu bezpečných států jednat, nic ale zatím dohodnuto nebylo.

Podle agentury AP je prakticky jisté, že nové vládní rozhodnutí opozice a lidskoprávní aktivisté zažalují, stejně jako se to stalo v případě řady dalších vládních dekretů omezujících migraci. Vládní úředníci tvrdí, že krok má odstranit mezery v zákonech a zmírnit krizovou situaci na jižní hranici USA vystavené silnému náporu přistěhovalců.

zdroj: YouTube

Podle vládních statistik přejde americko-mexickou hranici měsíčně několik desítek tisíc středoamerických rodin. Navzdory odmítavé rétorice Bílého domu a přijatým vládním opatřením jejich počty neustále rostou. Imigrační soudy jsou zavaleny 800.000 žádostí o azyl, na jejichž vyřízení budou migranti čekat léta. Loni například bylo vyřízeno kolem 160.000 žádostí o azyl, s kladným výsledkem přes 13.000.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změna, o které se nemluví: Expert popsal proces, který může proměnit svět

16.10.2019 00:01 NÁZOR - Ty nejzávažnější, pozvolné geopolitické škody, které páchá americký prezident Donald Trump…

V Brazílii spadl sedmipatrový dům, nejméně dva mrtví

15.10.2019 22:56 Aktualizováno Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči…

Ministři obrany USA a Ruska hovořili o situaci v Sýrii

15.10.2019 22:26 Ministři obrany Spojených států a Ruska dnes telefonicky jednali o situaci v Sýrii. Oznámilo to…

Venezuelu drtí inflace. Kuře stojí 80 tisíc, minimální mzda vzroste o 350…

15.10.2019 08:45 Venezuela kvůli obří inflaci prudce zvýší minimální mzdu. Včetně odměn by brzy mohla vrůst o více…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama