Jak z romantického filmu. Žena zemřela 12 hodin po svém manželovi, byli spolu 71 let

Zdá se, že i v dnešní době rozvodů a promiskuity se mohou psát příběhy pravé lásky. Právě za takový lze považovat ten, který sepsal manželský pár DeLaiglový. Když Herbert Delaigle ve svých 94 letech zemřel, jeho žena, Marilyn Frances Delaigleová, zemřela jen 12 hodin poté ve svých 88 letech. Dohromady spolu byli 71 let, poukazuje stanice CNN.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Herbert potkal Marilyn v kavárně ve městě Waynesboro v americkém státě Pensylvánie. Jemu bylo 22 let, jí 16. „ Viděl jsem ji, jak jde dovnitř a ven, dovnitř a ven, a měl jsem oči jen pro ní. A pak jsem konečně sebral odvahu, abych se jí zeptal, zda by se mnou někdy nešla (na rande),“ řekl Herbert televizní stanici WRDW-TV.

Na první rande ji vzal Herbert do kina. O rok později ji už požádal o ruku. Marilyn sice řekla ano, k svatbě ale málem nedošlo. Podle ní Herbert chodil vždycky pozdě, což platilo i pro jeho vlastní svatbu. Protože měli hodinové zpoždění, kněz je málem nechtěl oddat. Nakonec jej ale přesvědčili.

Byli spolu 71 let. Šest let strávili v Německu, když Herbert sloužil v armádě během druhé světové války. Herbert též byl s armádou v Koreji a Vietnamu. Po 22 letech z ní odešel.

Pár zplodil šest dětí, které jim dali 16 vnoučat, 25 pravnoučat a tři pra-pravnoučata.

Pokud manželka či manželka zemře krátce po svém milovaném, je to často připisováno „zlomenému srdci“. Odborníci však upozorňují, že nejedná pouze o básnickou metaforu, ale o skutečnou záležitost.

„Syndrom zlomeného srdce - což je opravdu skutečná věc - je, když někdo zjistí nějaké šokující zprávy, typicky hrozné zprávy, a dojde k obrovskému uvolnění stresových hormonů, které jsou vypuštěny do krevního oběhu, a srdce je poté bombardováno těmito stresovými hormony, “ vysvětlil stanici CNN doktor Matthew Lorber, psychiatr z nemocnice Lenox Hill v New Yorku. Následkem tohoto stresu dochází k oslabení srdce, což může vést až k srdečnímu infarktu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump má další konkurenci. Prezidentem USA chce být známý moderátor

25.08.2019 19:07 Aktualizováno Do primárek chce proti Donaldu Trumpovi, který v USA obhajuje prezidentský úřad, vstoupit už druhý…

Peklo v Amazonii. Státy G7 pomůžou v boji s obřími požáry, oznámil Macron

25.08.2019 18:10 S ohledem na mohutné požáry v oblasti jihoamerické Amazonie se chtějí státy G7 dohodnout na rychlé…

Rozbroje mezi členy G7? Trump loni dělal cavyky, studie však odhalila…

25.08.2019 11:54 Závazky vyplývající ze závěrečného prohlášení loňského summitu skupiny vyspělých ekonomik G7 v…

Vztahy Británie a USA po brexitu? Trump slibuje "opravdu velkou dohodu"

25.08.2019 10:44 Británie bude mít po odchodu z Evropské unie se Spojenými státy velkou obchodní dohodu, kterou bude…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama