Jak z romantického filmu. Žena zemřela 12 hodin po svém manželovi, byli spolu 71 let

Zdá se, že i v dnešní době rozvodů a promiskuity se mohou psát příběhy pravé lásky. Právě za takový lze považovat ten, který sepsal manželský pár DeLaiglový. Když Herbert Delaigle ve svých 94 letech zemřel, jeho žena, Marilyn Frances Delaigleová, zemřela jen 12 hodin poté ve svých 88 letech. Dohromady spolu byli 71 let, poukazuje stanice CNN.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Herbert potkal Marilyn v kavárně ve městě Waynesboro v americkém státě Pensylvánie. Jemu bylo 22 let, jí 16. „ Viděl jsem ji, jak jde dovnitř a ven, dovnitř a ven, a měl jsem oči jen pro ní. A pak jsem konečně sebral odvahu, abych se jí zeptal, zda by se mnou někdy nešla (na rande),“ řekl Herbert televizní stanici WRDW-TV.

Na první rande ji vzal Herbert do kina. O rok později ji už požádal o ruku. Marilyn sice řekla ano, k svatbě ale málem nedošlo. Podle ní Herbert chodil vždycky pozdě, což platilo i pro jeho vlastní svatbu. Protože měli hodinové zpoždění, kněz je málem nechtěl oddat. Nakonec jej ale přesvědčili.

Byli spolu 71 let. Šest let strávili v Německu, když Herbert sloužil v armádě během druhé světové války. Herbert též byl s armádou v Koreji a Vietnamu. Po 22 letech z ní odešel.

Pár zplodil šest dětí, které jim dali 16 vnoučat, 25 pravnoučat a tři pra-pravnoučata.

Pokud manželka či manželka zemře krátce po svém milovaném, je to často připisováno „zlomenému srdci“. Odborníci však upozorňují, že nejedná pouze o básnickou metaforu, ale o skutečnou záležitost.

„Syndrom zlomeného srdce - což je opravdu skutečná věc - je, když někdo zjistí nějaké šokující zprávy, typicky hrozné zprávy, a dojde k obrovskému uvolnění stresových hormonů, které jsou vypuštěny do krevního oběhu, a srdce je poté bombardováno těmito stresovými hormony, “ vysvětlil stanici CNN doktor Matthew Lorber, psychiatr z nemocnice Lenox Hill v New Yorku. Následkem tohoto stresu dochází k oslabení srdce, což může vést až k srdečnímu infarktu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump chce Američanům s koronavirem zakázat vstup do USA. Odporuje to…

11.08.2020 15:36 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje zavedení nových pravidel pro vstup do…

Termín summit G7 nejistý. Trump ho chce až po prezidentských volbách a s…

11.08.2020 14:28 Americký prezident Donald Trump v pondělí prohlásil, že zřejmě svolá setkání lídrů zemí rozvinutých…

Velvyslancem USA v Německu má být Macgregor. Jeho výroky budí kontroverze

11.08.2020 12:14 Prezident Spojených států Donald Trump chce jako nového velvyslance do Německa poslat…

Konec kandidatury Kanye Westa? Jeho kampaň se měla pokusit o podvod

11.08.2020 09:25 Stát Wisconsin napadl legitimitu podpisů odevzdaných kampaní rappera Westa. Volitelé zpochybnili…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama