Přes milion lidí chce odkrýt tajemství Oblasti 51. Armáda vydala drsné varování

Tajemnou oblast 51, kde má americká vláda skrývat důkazy o existenci mimozemšťanů, zřejmě hodlá navštívit přes milion lidí, aby zjistili, co je na tom skutečně pravdy. Armáda však už varovala, že by takový pokus o vniknutí na americkou leteckou základnu nemusel pro dané osoby dopadnout dobře.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Pasažér z letadla natočil blýskavé UFO v Oblasti 51.
doporučujeme

Více než milion lidí se přihlásilo k účasti na facebookové události nazvané „Vezmeme Oblast 51 útokem: Všechny nás zastavit nedokážou". Autoři žertovné stránky vyzývají příznivce, aby se přidali k běhu dle populární japonské animované série Naruto. „Můžeme běžet rychleji než kulky,“ píše v satirickém příspěvku, který láká na událost 20. září. „Pojďme vidět mimozemšťany“.

K události je připevněný příspěvek, který dává jasně najevo, že se jedná o vtip. „Ahoj americká vládo, je to vtip a já vlastně nehodlám s tímto plánem pokračovat. Jen jsem si myslel, že je to vtipné a že mi to dá nějaké palce nahoru na internetu.“

Zájemci se však zdají to brát vážně – stejně jako americká armáda. „[Oblast 51] je otevřeným výcvikovým pásmem pro americké letectvo a my bychom proto chtěli odradit každého od snahy dostat se do oblasti, kde trénujeme americké ozbrojené síly," sdělil mluvčí amerického letectva listu The Washington Post. „Americké letectvo je vždy připraveno chránit Ameriku a její majetek."

Stanice CNN upozorňuje, že Oblast 51 byla oficiálně uznána za základnu amerického letectva v roce 2013, konspirační teorie o tom, že v ní vláda skrývá důkazy o existenci mimozemšťanů, to však nerozptýlilo.

K rozšířenosti těchto spekulací přispívají zjištění, že americká vláda věnovala 22 milionů dolarů na výzkum UFO (neidentifikovaný létající předmět) a že američtí senátoři jsou pravidelně informováni o setkání amerického námořnictva s UFO.

Derrel Sims, bývalý člen CIA, který tvrdí, že byl unesen mimozemšťany, varuje zájemce o událost, že setkání s mimozemšťany může být spíše nepříjemné než příjemné. Podle něho by proto lidé neměli kontakt s mimozemšťany vyhledávat.

Nick Pope, bývalý vyšetřovatel UFO pro ministerstvo obrany, též varuje lidi, aby se této akce neúčastnili. Podle něj je to „recept na katastrofu“. „Takovou akci naprosto odsuzuji. Je to nezodpovědné, nezákonné a potenciálně nebezpečné,“ cituje jej britský deník Metro.

Oblast 51 je obklopena cedulemi, které říkají, že „fotografie jsou zakázány“ a „použití smrtící síly je povoleno.“ I přesto se zdá, že lidé na varování dbát nebudou a pokusí se proniknout do oblasti 51. List New York Times uvádí, že hotel Rachel v Nevadě v blízkosti oblasti obdržel neobvykle vysoký počet rezervací na 20. září.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump má další konkurenci. Prezidentem USA chce být známý moderátor

25.08.2019 19:07 Aktualizováno Do primárek chce proti Donaldu Trumpovi, který v USA obhajuje prezidentský úřad, vstoupit už druhý…

Peklo v Amazonii. Státy G7 pomůžou v boji s obřími požáry, oznámil Macron

25.08.2019 18:10 S ohledem na mohutné požáry v oblasti jihoamerické Amazonie se chtějí státy G7 dohodnout na rychlé…

Rozbroje mezi členy G7? Trump loni dělal cavyky, studie však odhalila…

25.08.2019 11:54 Závazky vyplývající ze závěrečného prohlášení loňského summitu skupiny vyspělých ekonomik G7 v…

Vztahy Británie a USA po brexitu? Trump slibuje "opravdu velkou dohodu"

25.08.2019 10:44 Británie bude mít po odchodu z Evropské unie se Spojenými státy velkou obchodní dohodu, kterou bude…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama