Stát Tennessee je zamořen drogami, doputovali až k aligátorům

Policie v americkém státě Tennessee varovala obyvatele, aby nesplachovali drogu metamfetamin do záchodu; obává se, že tento stimulant požije vodní ptactvo. Látka se totiž může dostat i do dalších vodních zdrojů a doputovat až k aligátorům. Informuje o tom server The Guardian.

Přidejte svůj názor

Proti tvrdým drogám by brzy mohla existovat vakcína
doporučujeme

"Kachny, husy a další vodní ptactvo často navštěvují vodní plochy v areálu naší čističky a nám běhá mráz po zádech, když si představíme, co by mohl některý z ptáků ovlivněný metamfetaminem napáchat," uvedlo na facebooku policejní oddělení.

Úřady v městečku Loretto na jihu státu Tennessee doporučení zveřejnily po několika domovních prohlídkách, během kterých se podezřelí lidé snažili zbavit nelegálních látek právě spláchnutím do kanalizace. Podle policie by se drogy jako je metamfetamin, v USA přezdívaný meth, mohly dostat až do řeky Tennessee a odtud do dalších států, kde bažiny a povodí obývají aligátoři.

Ačkoliv policie v Tennessee zatím žádné zdrogované plazy nezaznamenala, v sousední Alabamě místní úřady jednoho muže obvinily, že krmil svou veverku metamfetaminy a cvičil ji, aby napadala lidi. Úřadům se ale nepodařilo veverku podrobit drogovým testům.

Policie z Loretta uvedla, že jejich alabamští kolegové mají svých starostí se zdrogovanými zvířaty dost. Obyvatele vyzvala, aby se zakázaných látek zbavovali jen pod odborným dohledem a neznečišťovali jimi řeky.

Účinek metamfetaminu na aligátora nelze posoudit, uvedl server USA Today. Policie v Austrálii ale před dvěma lety našla ve varně drog krajtu kobercovou, která látku vstřebala kůží. Plaz musel nastoupit na šestitýdenní odvykací kůru, choval se nevyzpytatelně a agresivně.

S drogami ve vodních zdrojích se potýká i Británie, vědce před čtyřmi měsíci překvapila nezvykle velká míra kokainu v anglických řekách. Výzkumníci za účelem hledání důkazů chemického znečištění testovali sladkovodní krevety.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zálusk USA na Arktidu roste. V Grónsku hodlají znovu otevřít konzulát

24.08.2019 10:11 Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa má v plánu otevřít příští rok v Grónsku nový konzulát.…

Na letišti v Uruguayi zadrželi Čecha, v kufru pašoval pět kilo kokainu

24.08.2019 08:34 Na letišti u uruguayské metropole Montevideo byl v pátek zadržen český občan, který měl v kufru…

Nejstarší členka nejvyššího soudu USA zápolí s nádorem, musela na ozařování

24.08.2019 08:05 Soudkyně nejvyššího soudu Spojených států Ruth Baderová Ginsburgová musela v posledních týdnech…

S požáry v Amazonii bude bojovat armáda, pomoc nabízejí USA

24.08.2019 07:55 Brazilský prezident Jair Bolsonaro v pátek podpisem dekretu umožnil nasazení armády do boje s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama