Stát Tennessee je zamořen drogami, doputovali až k aligátorům

Policie v americkém státě Tennessee varovala obyvatele, aby nesplachovali drogu metamfetamin do záchodu; obává se, že tento stimulant požije vodní ptactvo. Látka se totiž může dostat i do dalších vodních zdrojů a doputovat až k aligátorům. Informuje o tom server The Guardian.

Proti tvrdým drogám by brzy mohla existovat vakcína
doporučujeme

"Kachny, husy a další vodní ptactvo často navštěvují vodní plochy v areálu naší čističky a nám běhá mráz po zádech, když si představíme, co by mohl některý z ptáků ovlivněný metamfetaminem napáchat," uvedlo na facebooku policejní oddělení.

Úřady v městečku Loretto na jihu státu Tennessee doporučení zveřejnily po několika domovních prohlídkách, během kterých se podezřelí lidé snažili zbavit nelegálních látek právě spláchnutím do kanalizace. Podle policie by se drogy jako je metamfetamin, v USA přezdívaný meth, mohly dostat až do řeky Tennessee a odtud do dalších států, kde bažiny a povodí obývají aligátoři.

Ačkoliv policie v Tennessee zatím žádné zdrogované plazy nezaznamenala, v sousední Alabamě místní úřady jednoho muže obvinily, že krmil svou veverku metamfetaminy a cvičil ji, aby napadala lidi. Úřadům se ale nepodařilo veverku podrobit drogovým testům.

Policie z Loretta uvedla, že jejich alabamští kolegové mají svých starostí se zdrogovanými zvířaty dost. Obyvatele vyzvala, aby se zakázaných látek zbavovali jen pod odborným dohledem a neznečišťovali jimi řeky.

Účinek metamfetaminu na aligátora nelze posoudit, uvedl server USA Today. Policie v Austrálii ale před dvěma lety našla ve varně drog krajtu kobercovou, která látku vstřebala kůží. Plaz musel nastoupit na šestitýdenní odvykací kůru, choval se nevyzpytatelně a agresivně.

S drogami ve vodních zdrojích se potýká i Británie, vědce před čtyřmi měsíci překvapila nezvykle velká míra kokainu v anglických řekách. Výzkumníci za účelem hledání důkazů chemického znečištění testovali sladkovodní krevety.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA opět mají přes 1000 úmrtí spojených s covidem-19, školy jsou v těžké…

14.08.2020 17:27 Ve Spojených státech stále nezpomaluje růst bilance obětí koronaviru poté, co místní úřady ve…

Konfuciovy instituty šíří škodlivou kampaň, tvrdí Pompeo. USA je označily…

14.08.2020 14:38 Aktualizováno Spojené státy ve čtvrtek oznámily, že budou nově považovat agenturu, jež provozuje Konfuciovy…

Trump požádal na Floridě o lístek pro korespondenční hlasování, volby…

14.08.2020 14:18 Americký prezident Donald Trump požádal o lístek na korespondenční hlasování pro nadcházející…

Kamala Harrisová: Kdo je spolukandidátka Bidena a jaká je její funkce?

14.08.2020 13:58 Joe Biden v úterý oznámil jméno svého spolukandidáta. Je jím kalifornská senátorka Kamala Harrisová…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama