Amazon ničí americký maloobchod, pustil se do firmy ministr

Americký ministr financí Steven Mnuchin dnes ostře obvinil Amazon z ničení maloobchodu ve Spojených státech. Vláda podle Mnuchina prověří, zda praktiky největšího internetového prodejce na světě a dalších obchodů na síti neohrožují konkurenci. Informoval o tom americký ekonomický server CNBC. Šetření v této věci zahájilo již v úterý ministerstvo spravedlnosti.

Amazon, americký internetový obchod
doporučujeme

"Když se podíváte na Amazon, nějaké přednosti má, ale zničil maloobchodníky po celých USA, takže není pochyb, že omezil konkurenci," řekl ministr CNBC. Vláda doufá, že se jí podaří zjistit, jak se velkým nákupním platformám podařilo dosáhnout jejich tržní síly, zda nebrzdily inovace a zda nepoškozovaly spotřebitele.

Jména jednotlivých prověřovaných společností sice úřad zatím nezveřejnil, ale podle médií si bere na mušku velké technologické firmy. Akcie Amazonu, Alphabetu a Facebooku také po oznámení v úterý večer po uzavření burz klesly.

Amazon již na Mnuchinova slova zareagoval. V prohlášení uvedl, že malé a střední podniky díky němu vzkvétají. "Nezávislí prodejci stojí za 58 procenty tržeb fyzického zboží realizovaných na Amazonu. Jejich tržby rostou dvakrát rychleji než naše vlastní a v roce 2018 činily 160 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč)," brání se internetový gigant.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se vyhýbá placení daní. Je stále víc ve střetu zájmů, zjistil The…

28.09.2020 17:56 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes odmítl tvrzení listu The New York Times (NYT), že za…

Volby USA: Trump a Biden se utkají v první debatě, oba vyostřují rétoriku

28.09.2020 10:21 Americký prezident Donald Trump se v úterý (v noci na středu SELČ) utká se svým demokratickým…

Největší hrozby? Rasově motivovaný extremismus a Rusko, řekl šéf FBI

28.09.2020 09:50 Šéf FBI varoval před vměšováním Ruska do listopadových voleb a rasově motivovaným násilím.…

Počet úmrtí s covidem-19 překonal milionovou hranici

28.09.2020 07:32 Celosvětový počet úmrtí s onemocněním covid-19 překonal hranici jednoho milionu. Oznámila to dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama