USA vyhlásily nové sankce proti Venezuele, míří i na Madura

Spojené státy vyhlásily sankce proti deseti lidem a třinácti společnostem, které se podle přesvědčení americké administrativy podílejí na korupci a machinacích kolem distribuce potravin ve Venezuele. Oznámilo to dnes ve Washingtonu ministerstvo financí. Výtěžek z finančních podvodů podle něj směřuje na účty prezidenta Nicoláse Madura a členů jeho rodiny.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Maduro, Nicolas
doporučujeme

Podle zjištění amerického ministerstva kolumbijský občan jménem Alex Nain Saab vytvořil v roce 2016 rozsáhlou korupční síť, která ovládla dovoz potravin do Venezuely a jejich vnitrostátní distribuci. Skupina vydělává na předražených kontraktech a zneužívá systém státních potravinových subvencí.

Aby Saab získal státní zakázky, podplatil podle ministerstva financí USA mimo jiných Waltera, Yossera a Yoswala Gavidiovy, tři syny Madurovy manželky Cilie Floresové. Kromě těchto osob sankce míří na venezuelské obchodníky.

Kolumbijec Saab údajně rovněž od roku 2018 pomáhal venezuelské vládě zpeněžovat zlato těžené v místních dolech a získané peníze převádět na cizí měny. Zlato se prodávalo do zahraničí, například do Turecka nebo Spojených arabských emirátů. Podle amerických odhadů prodal Madurův režim jen letos zlato za miliardu dolarů (asi 23 miliard Kč).

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelba nedaleko Bílého domu: Jeden mrtvý, osm zraněných

20.09.2019 09:26 Aktualizováno Jeden člověk zemřel a osm dalších bylo postřeleno při dvou nočních střelbách ve Washingtonu. Zda…

Bouře Imelda zasáhla Houston. Město je pod vodou, vyhlášen stav ohrožení

20.09.2019 08:58 Aktualizováno Američtí záchranáři ve čtvrtek a v noci na dnešek zachraňovali stovky lidí z rezidenčních čtvrtí…

Další masakry v USA? Přísnější kontrola zbraní je v nedohlednu, přiznal…

20.09.2019 08:49 Žádná dohoda o posílení kontroly při prodeji zbraní není na dohled. V televizi Fox News to ve…

Přelomový verdikt: Waterboarding je kruté mučení, konstatoval kalifornský…

20.09.2019 08:28 Federální odvolací soud v San Francisku ve čtvrtek označil za mučení kruté výslechové techniky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama