Dívky jsou znásilňovány, protože nenosí kalhotky? Výrok ministryně rozpoutal polemiku

Brazilská ministryně pro ženy, rodinu a lidská práva Damares Alvesová vyvolala polemiku výrokem, že dívky v Amazonii jsou často znásilňovány, protože nenosí kalhotky. Důvodem je podle ministryně chudoba. Alvesová proto vyzvala výrobce spodního prádla, aby zřídili továrnu přímo na ostrově Marajó v amazonském státě Pará, kde se tento negativní jev často objevuje.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Násilí
doporučujeme

Politička a evangelická pastorka vyslovila kontroverzní názor při prezentaci programu, jehož cílem je omezit sexuální vykořisťování dívek, dospívajících a žen. "Experti nám řekli, že tady jsou zneužívány dívky, protože nenosí kalhotky. Nepoužívají kalhotky, protože jsou chudé," řekla ministryně podle serveru Notimérica.

Alvesová rovněž poznamenala, že získala mnoho darů spodního prádla, aby ho přivezla do oblasti. Zdůraznila však, že spodní prádlo je třeba vyrábět přímo na místě.

"Musíme na Marajó zřídit továrnu na spodní prádlo, která vytvoří pracovní místa a dívky ho (prádlo) pořídí levněji," řekla Alvesová. "Hledáme, takže pokud má někdo továrnu na spodní prádlo a chce s námi spolupracovat, nechť přijde," vybídla politička, která se v ministerské funkci dopustila podle médií už několika sporných výroků.

Polemiku vyvolala Alvesová například prohlášením, že křesťanky musejí být v manželství podřízené mužům, nebo že brazilští chlapci mají nosit modré oblečení a dívky růžové.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V domě v New Jersey se zřítily balkony, desítky zraněných

15.09.2019 08:44 Nejméně 22 lidí utrpělo zranění při zřícení několika dřevěných balkonů z třípatrového domu ve městě…

Otřesný nález v Mexiku: Ve studni objevili pytle s desítkami mrtvol

15.09.2019 08:03 Ostatky, které se našly na počátku září ve studni nedaleko města Guadalajara ve středním Mexiko,…

Horor v USA: 2246 pozůstatků plodů našli u zesnulého doktora v domě

15.09.2019 07:14 Více než 2000 pozůstatků lidských plodů se našlo v obydlí nedávno zesnulého amerického lékaře z…

USA zabily syna Usámy bin Ládina, potvrdil Trump

14.09.2019 22:18 Aktualizováno Při americké protiteroristické operaci v oblasti Afghánistánu a Pákistánu byl zabit syn již dříve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama