Černošští poslanci ve Virginii se bouří, hodlají bojkotovat návštěvu Trumpa

Dnešních oslav 400 let od založení zákonodárného shromáždění v nynějším americkém státě Virginie se na protest kvůli ohlášené návštěvě prezidenta USA Donalda Trumpa nezúčastní virgniští černošští zákonodárci. Informovala o tom agentura AP. Zákonodárné shromáždění ve Virginii, které bylo založeno ještě za anglické koloniální správy, je považováno za nejstarší stálezasedající legislativní sbor na západní polokouli.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Donald Trump
doporučujeme

Oslavy jsou pojaty jako vzdání pocty zákonodárnému sboru, který je označován za kolébku americké demokracie. Založen byl 30. července 1619 v Jamestownu, který tehdy sloužil jako správní sídlo anglické kolonie. Zde se legislativní sbor scházel do roku 1699, kdy byl přestěhován do Williamsburgu a nakonec v roce 1780 do Richmondu, který je metropolí Virginie.

Trump podle organizátorů na dnešním setkání přednese projev, což se ale nelíbí místním černošským zákonodárcům.

"Připomínka zrození tohoto národa a jeho demokracie bude pošpiněna účastí prezidenta, který nepřestává s ponižujícími komentáři na adresu představitelů menšin, zastává politiku, která poškozuje přehlížené komunity, a používá rasistickou a xenofobní rétoriku," uvedl klub virginských černošských zákonodárců.

Trump v uplynulých týdnech vynesl na adresu demokratických zákonodárkyň s přistěhovaleckými kořeny řadu výroků, které byly označeny za rasistické. Vyzval je mimo jiné, aby se vrátily do zemí svého původu, pokud se jim v USA nelíbí, ačkoli většina z nich se v USA narodila.

Nově také kritizoval černošského demokratického kongresmana Elijaha Cummingse, jehož volební obvod v Baltimoru Trump označil za nechutný a zamořený krysami a dalšími hlodavci. I tento komentář demokratičtí zákonodárci označili za rasistický.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V domě v New Jersey se zřítily balkony, desítky zraněných

15.09.2019 08:44 Nejméně 22 lidí utrpělo zranění při zřícení několika dřevěných balkonů z třípatrového domu ve městě…

Otřesný nález v Mexiku: Ve studni objevili pytle s desítkami mrtvol

15.09.2019 08:03 Ostatky, které se našly na počátku září ve studni nedaleko města Guadalajara ve středním Mexiko,…

Horor v USA: 2246 pozůstatků plodů našli u zesnulého doktora v domě

15.09.2019 07:14 Více než 2000 pozůstatků lidských plodů se našlo v obydlí nedávno zesnulého amerického lékaře z…

USA zabily syna Usámy bin Ládina, potvrdil Trump

14.09.2019 22:18 Aktualizováno Při americké protiteroristické operaci v oblasti Afghánistánu a Pákistánu byl zabit syn již dříve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama