Raketové zkoušky KLDR neporušují podle Trumpa dohodu s USA

Severokorejské zkoušky balistických střel krátkého doletu byly možná v rozporu s rezolucemi OSN, ale neporušily dohodu mezi KLDR a USA. Dnes to na twitteru napsal americký prezident Donald Trump s tím, že trojice zkoušek, které KLDR provedla tento a minulý týden, nijak neporušila ujednání, které s Kim Čong-unem podepsal na summitu v Singapuru.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump a Kim Čong-un
doporučujeme

"Zkouška raket neporušila naši dohodou ze Singapuru, o balistických střelách krátkého doletu jsme ani nediskutovali, když jsme si potřásli rukou," uvedl Trump s odkazem na krátké červnové setkání s Kimem v demilitarizované zóně mezi KLDR a Jižní Koreou.

"Předseda Kim mě nechce zklamat porušením důvěry, v sázce je pro Severní Koreu příliš mnoho, co může získat - možnosti země pod vedením Kim Čong-una jsou neomezené," napsal šéf Bílého domu. Poznamenal, že Kim má skvělou a krásnou vizi budoucnosti své země, kterou mu Trump jako prezident může pomoci uskutečnit. V sérii dnešních tweetů se pak šéf Bílého domu označil za Kimova přítele.

Severokorejský diktátor minulý týden označil raketový test za varování Jižní Koreji a USA před společnými manévry. Rozhovory Pchjongjangu a Washingtonu o severokorejském jaderném odzbrojení navzdory Trumpově snaze stagnují. Američané sice mluví o chystané schůzce vyjednavačů obou stran, další summit však není na obzoru.

Trump s Kimem se dosud sešli dvakrát. Poprvé jednali loni v červnu v Singapuru, kde severokorejský vůdce prohlásil, že jeho země je ochotná vzdát se jaderných zbraní, žádná konkrétní opatření ale dohodnuta nebyla. Na singapurský summit letos v únoru navázalo setkání v Hanoji, které ale skončilo předčasně bez jakýchkoli závěrů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump zachraňuje svět: Povolil čerpání ropy z rezerv. Situace je vážná

16.09.2019 03:40 Americký prezident Donald Trump schválil uvolnění ropy ze strategických rezerv, jestliže to bude…

V domě v New Jersey se zřítily balkony, desítky zraněných

15.09.2019 08:44 Nejméně 22 lidí utrpělo zranění při zřícení několika dřevěných balkonů z třípatrového domu ve městě…

Otřesný nález v Mexiku: Ve studni objevili pytle s desítkami mrtvol

15.09.2019 08:03 Ostatky, které se našly na počátku září ve studni nedaleko města Guadalajara ve středním Mexiko,…

Horor v USA: 2246 pozůstatků plodů našli u zesnulého doktora v domě

15.09.2019 07:14 Více než 2000 pozůstatků lidských plodů se našlo v obydlí nedávno zesnulého amerického lékaře z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama