V Mexiku tento týden zavraždili tři novináře

Tento týden byli v Mexiku zastřeleni tři novináři, z toho dva v pátek. Celkem tak bylo od začátku roku v zemi zavražděno devět novinářů. S odvoláním na mexické úřední zdroje o tom dnes informovala agentura AFP. Loni bylo v různých částech Mexika zavražděno deset novinářů.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Mexiko, ilustrační foto
doporučujeme

Letos je Mexiko podle organizace Reportéři bez hranic (RSF) zemí se zatím největším počtem zavražděných žurnalistů.

Jorge Celestino Ruiz, který pracoval pro list El Gráfico de Xalapa, byl zastřelen v pátek večer v oblasti Actopan ve státě Veracruz na východě země, uvedl místní starosta Paulino Dominguez. Podle nejmenovaných policejních zdrojů někdo na Ruizův dům střílel již loni v říjnu, stejně tak jako na jeho auto ve snaze novináře vystrašit. Novinář se snažil na sebe nepoutat příliš pozornosti, a proto například už nepodepisoval své články.

Vražda Ruize se stala necelých 24 hodin poté, co byl zabit ředitel a šéfredaktor zpravodajského webu La Verdad de Zihuatanejo Edgar Alberto Nava v jihomexickém státě Guerrero, uvedla kancelář místního prokurátora.

Mexiko patří mezi nejnebezpečnější země pro novinářskou práci. Od roku 2000 tam bylo zabito více než 100 novinářů při násilných činech souvisejících s obchodem s drogami a politickou korupcí. Většina těchto zločinů zůstává nepotrestána.

V úterý bylo v kufru opuštěného automobilu v centrálním státě Morelos nalezeno tělo vedoucího zpravodajského portálu Guerrero Al Instante Rogelia Barragana. Podle prokuratury měl muž rozstřílený obličej.

Ve středu na sídlo deníku El Monitor v Parralu ve státě Chihuahua někdo hodil několik molotovových koktejlů. Nikomu se nic nestalo, noviny ale oznámily, že již nebudou publikovat politické a aktuální zprávy, aby se nestaly terčem další agrese.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V chilské metropoli platí výjimečný stav. Vlna násilí se vymkla kontrole,…

19.10.2019 20:58 Aktualizováno V chilské metropoli Santiagu de Chile byl v noci na dnešek vyhlášen výjimečný stav poté, co…

Gorbačov varuje Rusko a USA: Jednejte mezi sebou, jinak hrozí válka

19.10.2019 19:55 Světová politika zajímá někdejšího sovětského vůdce Michaila Gorbačova i v pokročilém věku.…

Rusko zasáhne do voleb v USA? Clintonová prozradila, kdo má být favoritem…

19.10.2019 15:03 Aktualizováno Bývalá americká prezidentská kandidátka Hillary Clintonová obvinila Rusko, že se znovu vměšuje do…

E-mailová aféra Clintonové uzavřena: Provinilo se 38 lidí. Padnou tresty?

19.10.2019 11:49 Americké ministerstvo zahraniční uzavřelo vnitřní vyšetřování případu používání soukromého mailu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama