Gangster, který chtěl utéct z vězení přestrojený za dceru, se oběsil

Vůdce brazilského gangu Clauvino da Silva, který se neúspěšně pokusil utéct z vězení v převleku za svou 19letou dceru, byl dnes nalezen v cele mrtvý. Oběsil se. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Dvaačtyřicetiletý zločinec přezdívaný Mrňous k přestrojení použil latexovou masku, paruku, brýle, podprsenku, růžové tričko s veselým motivem a upnuté džíny; takto maskován se pokusil odejít z věznice Gericinó v Riu de Janeiro. Dceru, která ho přišla v sobotu navštívit, měl zřejmě v plánu nechat uvnitř.

Úřad pro správu věznic posléze zveřejnil video, na němž Clauvino da Silva postupně odkládá svůj převlek a říká nahlas své jméno. Záznam shlédly miliony uživatelů po celém světě. Po zmařeném pokusu o útěk byl gangster převezen do věznice s maximální ostrahou. Zábavná epizoda ale skončila tragicky.

zdroj: YouTube

"Vězeň se podle všeho oběsil na prostěradle," uvedla dnes vězeňská správa a dodala, že okolnosti se vyšetřují. Da Silva byl podle brazilských úřadů členem vedení Red Command, jedné z nejmocnějších brazilských zločineckých skupin, která ovládala obchod s drogami ve značné části Ria.

Brazílie se dlouhodobě potýká s problémy s násilím v přeplněném vězeňském systému, který je třetí největší na světě, připomněla v souvislosti s kauzou agentura Reuters.

Minulý týden zemřelo při střetu dvou gangů ve věznici v brazilském městě Altamira 62 vězňů. Střety vypukly poté, co skupina vězňů zaútočila na křídlo, v němž byli umístěni vězni ze znepřáteleného gangu, a založila při tom požár. Většina obětí se udusila, 16 vězňů mělo uříznuté hlavy.

Za poslední tři dekády stoupl počet uvězněných osob v Brazílii osmkrát na zhruba 750.000 lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína uvalila sankce na 28 amerických činitelů, nechybí mezi nimi Pompeo

20.01.2021 20:05 Peking dnes uvalil sankce na 28 amerických činitelů včetně dosluhujícího ministra zahraničí Mikea…

ŽIVĚ: Joe Biden složil slib a je oficiálně 46. prezidentem USA

20.01.2021 19:58 Aktualizováno Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci dnes krátce po 08:00 místního…

Biden v prvním projevu volal po jednotě, předchůdce Trumpa nezmínil

20.01.2021 19:46 Američané se musí sjednotit, aby mohli společně bojovat proti výzvám, kterým čelí, včetně pandemie…

OBRAZEM: USA mají nového prezidenta, Biden složil přísahu a přednesl řeč

20.01.2021 19:40 USA mají nového, v pořadí již 46. prezidenta. Stal se jím Joe Biden, který dnes složil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama