Vražedná mise kanadských mladíku je u konce, policie našla jejich těla

Po téměř třech týdnech zřejmě v Kanadě ve středu skončilo pátrání po dvojici mladíků hledaných v souvislosti se třemi vraždami spáchanými v provincii Britská Kolumbie.

Policie Kanada
doporučujeme

Tisíce kilometrů od místa vražd policie našla dvě těla a je přesvědčena, že patří podezřelým: 19letému Kamu McLeodovi a 18letému Bryeru Schmegelskymu. Jejich identitu, jakož i příčinu smrti definitivně odhalí až pitva.

Mrtvoly byly nalezeny v provincii Manitoba jen několik kilometrů od místa, kde byli McLeod a Schmegelsky 22. července naposledy spatřeni a kde za sebou zanechali ohořelé vozidlo. "Jsme přesvědčeni, že jde o těla dvou podezřelých hledaných v souvislosti s vraždami v Britské Kolumbii," citovala agentura AP policejní komisařku Jane MacLatchyovou.

zdroj: YouTube

Oba mladíci pochází z městečka Port Alberni nedaleko Vancouveru. McLeod a Schmegelsky spolu vyrůstali a společně také na Vancouver Island pracovali v supermarketu. Předtím, než se stali objektem masivní pátrací operace, se společně vydali na sever a jejich rodiče měli za to, že míří do Yukonského teritoria za prací.

Policie je obvinila z vraždy 64letého univerzitního profesora Leonarda Dycka, jehož tělo bylo nalezeno 19. července u dálnice v Britské Kolumbii. Podezřelí byli také v případu zabití Američanky Chynny Deeseové a jejího australského přítele Lucase Fowlera, jejichž těla se našla 15. července na severu západokanadské provincie 300 kilometrů od místa, kde zahynul Dyck.

Vraždy podle AP Britskou Kolumbií otřásly. Do pátrání po podezřelých byly zapojeny tři kanadské provincie. Údajná těla McLeoda a Schmegelskyho se našla v těžko přístupném terénu u obce Gillam, tedy více než 3000 kilometrů od severní části Britské Kolumbie. Policie uvedla, že v souvislosti se smrtí mladíků prověřuje veškeré možnosti včetně varianty, že se utopili.

Podle MacLatchyové přineslo objevení těl jistou úlevu pozůstalým zavražděných, stejně jako obyvatelům oblasti, kde se v posledních dnech intenzivně pátralo. "Je ohromné, že můžeme, doufám, umožnit určitým lidem vydechnout a snad se vrátit do normálu, kdy se už nebudou bát, kdo je venku v lese," dodala komisařka.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ŽIVĚ: Joe Biden složil slib a je oficiálně 46. prezidentem USA

20.01.2021 21:16 Aktualizováno Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci dnes krátce po 08:00 místního…

Gratulace přijímá Biden také od světových politiků, ozval se Johnson i…

20.01.2021 20:50 Mezi těmi, kdo vyjádřil potěšení nad dnešním uvedením Joea Bidena do funkce amerického prezidenta,…

Američanům se život po Bidenově nástupu nezmění. Trápí je virus i drahé…

20.01.2021 20:25 ROZHOVOR – Pohodlně se usadil ke svému počítači, na němž sledoval inauguraci 46. amerického…

Obavy z nepokojů během Bidenovy inaugurace se zatím nepotvrdily

20.01.2021 20:13 Ve Spojených státech se zatím nepotvrdily obavy z další vlny demonstrací skalních příznivců…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama