USA hlásí velký zásah proti imigrantům z Mexika. Zadrželi jich přes sto

Spojené státy v rámci rozsáhlého zásahu v továrnách na zpracování potravin zadržely ve státě Mississippi 107 Mexičanů, uvedl podle agentury Reuters mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard. Zadrženi byli v rámci středeční operace namířené proti migrantům. Na americko-mexických hranicích přitom podle agentury AP čeká 40.000 žadatelů o azyl v USA.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Americké imigrační úřady podnikly zátah v továrnách na zpracování potravin ve středu a zadržely přitom 680 lidí. Na rekordně velkém zátahu se podílelo asi 600 agentů imigračního úřadu a akce se týkala několika firem a jejich továren zejména na zpracování drůbeže.

Americký prezident Donald Trump v červnu Mexiku pohrozil, že pokud nezastaví příliv migrantů do USA, začne zavádět cla na dovoz mexického zboží. Mexiko kvůli tomu souhlasilo s dohodou, která mu poskytla 45 dní na snížení počtu přistěhovalců do Spojených států. Dohoda zároveň předpokládá, že žadatelé o azyl budou z USA vraceni do mexických měst, aby tam vyčkali na výsledek azylové procedury v USA.

V mexických městech je podle AP a mexické vlády na čekacích listinách pro udělení azylu nebo v pořadnících na slyšení u amerických soudů nejméně 40.000 migrantů, převážně ze zemí Latinské Ameriky a Afriky.

V Ciudad Juárez, které sdílí hranici s americkým El Pasem, bylo v květnu na čekací listině 5600 osob. Spojené státy denně vyřídí dvacet až třicet žádostí.

Kvůli červnové dohodě se značně rozšířila i čekací listina v Tijuaně na severozápadě Mexika. Svůj podíl na tom mají také anglofonní přistěhovalci z Kamerunu, kteří z převážně francouzsky hovořící země utíkají před údajným útlakem ze strany vlády.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sanders odsoudil vměšování Ruska do voleb v USA: Můj vzkaz Putinovi je…

22.02.2020 18:27 Demokratický prezidentský kandidát Bernie Sanders odmítl jakoukoli možnou snahu Ruska vměšovat se…

Teolog Vanier zneužíval ženy, tvrdí vyšetřovací zpráva. Mezi obětmi byly i…

22.02.2020 16:09 Kanadský teolog a zakladatel mezinárodní sítě dobročinných komunit pro práci s mentálně postiženými…

Firma chce vyzvednout z vraku Titaniku slavný telegrafický přístroj

21.02.2020 18:59 Firma, která má jako jediná právo spravovat předměty pocházející z vraku potopeného parníku Titanic…

Konec války v Afghánistánu. Tálibán a USA podepíšou mírovou dohodu

21.02.2020 15:34 Aktualizováno Afghánské radikální hnutí Tálibán podepíše 29. února před mezinárodními pozorovateli v katarské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama