Hrůzná vražda v Mexiku: 19 těl, některá visela z mostu

Mexická policie dnes našla těla nejméně 19 lidí, kteří se podle všeho stali oběťmi války mezi dvěma drogovými gangy. Některá těla visela z mostu na hlavní ulici ve městě Uruapán necelých 300 kilometrů západně od mexické metropole. Další rozsekaná a pohozená těla policisté objevili na dvou jiných místech ve městě, napsala agentura AP.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Mexiko, ilustrační foto
doporučujeme

Mezi devíti napůl svlečenými těly visela na mostě také velká plachta. Ačkoli transparent nebyl úplně čitelný, nesl na sobě iniciály drogového kartelu Jalisco Nová generace (CJNG) a vyhrožoval členům znepřáteleného gangu Viagra. Oběti, včetně dvou žen, před pověšením násilníci nejdřív zastřelili.

Mexické drogové gangy se po dlouhá léta snažily nepřitahovat svými činy pozornost - těla ukrývaly nebo je rozpouštěly v kyselině. Gang CJNG, který patří mezi jedny z nejmocnějších v Mexiku, se veřejně vystavenými těly vrací k tradici zastrašování znepřátelených gangů i úřadů.

Stát Michoacán, ve kterém se Uruapán nachází, je jedním z nejkrvavějších v Mexiku. Ve snaze zmírnit násilí pověřil mexický prezident Andrés Manuel López Obrador bojem se zločineckými gangy nově vytvořenou národní gardu, v Mexiku byl i přesto letos zabit rekordní počet osob. Za první polovinu letošního roku bylo ve 125milionové zemi zavražděno 17.608 lidí, což znamená až 100 vražd denně.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V chilské metropoli platí výjimečný stav. Vlna násilí se vymkla kontrole,…

19.10.2019 20:58 Aktualizováno V chilské metropoli Santiagu de Chile byl v noci na dnešek vyhlášen výjimečný stav poté, co…

Gorbačov varuje Rusko a USA: Jednejte mezi sebou, jinak hrozí válka

19.10.2019 19:55 Světová politika zajímá někdejšího sovětského vůdce Michaila Gorbačova i v pokročilém věku.…

Rusko zasáhne do voleb v USA? Clintonová prozradila, kdo má být favoritem…

19.10.2019 15:03 Aktualizováno Bývalá americká prezidentská kandidátka Hillary Clintonová obvinila Rusko, že se znovu vměšuje do…

E-mailová aféra Clintonové uzavřena: Provinilo se 38 lidí. Padnou tresty?

19.10.2019 11:49 Americké ministerstvo zahraniční uzavřelo vnitřní vyšetřování případu používání soukromého mailu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama