Trump chce při reformě o držení zbraní sázet na zdravý rozum

Při reformě amerických zákonů o kontrole držení zbraní je třeba se řídit zdravým rozumem a přihlédnout k názorům Národní asociace držitelů zbraní (NRA). Na twitteru to dnes napsal americký prezident Donald Trump. Debatu o zpřísnění liberálních zákonů vyvolal masakr v Ohiu a Texasu z minulého víkendu, kde při bezhlavé střelbě dvou mladíků přišlo o život jednatřicet lidí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

Podle Trumpa o "rozumnější" kontrole držitelů zbraní debatuje vedení obou kongresových komor. Zatímco demokraty ovládaná Sněmovna reprezentantů už na jaře dva zákony o přísnější regulaci schválila, Senát, kde mají většinu republikáni, se zatím debatě na toto téma spíš vyhýbal.

Trump dnes upozornil, že při zpřísňování zbrojní legislativy je třeba přihlížet k názorům mocné NRA. "Hovořil jsem s NRA i jinými a jejich velmi zásadní názory mohou být plně zastoupeny a respektovány," napsal Trump. Dodal, že "zbraně by se neměly dostat do rukou psychicky nemocných nebo vyšinutých lidí".

Americký prezident se označil za nejvěrnějšího stoupence druhého ústavního dodatku, který právo Američanů na držení zbraní zaručuje. "Všichni ale musíme společně pracovat pro dobro a bezpečnost naší země. Věci dané zdravým rozumem lze vykonat pro dobro každého!" upozornil šéf Bílého domu.

Americká média připomínají, že od roku 2017, kdy Trump nastoupil do prezidentského úřadu, došlo k masovým vraždám v texaském kostele, na rockovém koncertu v Las Vegas a na středních školách na Floridě a v Texasu. Prezident váhavě podporuje přísnější kontrolu při prodeji a držení zbraní, úplný zákaz prodeje útočných zbraní ale jeho podporu nemá.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Věznění migrantů je proti lidskosti? Chystaný plán sklízí tvrdou kritiku

22.08.2019 22:23 Aktualizováno NÁZOR – Americká administrativa ve středu oznámila plán vytvořit síť detenčních center, kde by…

USA a KLDR obnoví jednání o denuklearizaci? Ledy se hnuly, naznačil poradce

22.08.2019 17:22 Spojené státy a Severní Korea brzy obnoví jednání o denuklearizaci, která stagnují od únorového…

Trump odmítl, že je antisemita či rasista. Pokládá se za vyvoleného

22.08.2019 14:38 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump odmítl obvinění z antisemitismu, které si od některých kritiků…

Přísnější kontrola zbraní? Trump byl pro, po telefonátu z mocné asociace…

22.08.2019 12:05 Po útocích střelců v Texasu a Ohiu naznačovala vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama