Poslanec USA šokuje: Bez incestů a znásilnění by možní nebylo lidstvo

Podle republikánského člena americké Sněmovny reprezentantů by možná bez incestů a znásilnění, které se udály v historii lidstva, už možná žádná populace na světě nebyla. Poslanec Steve King to podle listu De Moines Register řekl, když obhajoval naprostý zákaz potratů.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

narozené miminko
doporučujeme

"Co kdybychom prošli rodokmeny všech rodin a prostě z nich vytrhli ty lidi, kteří přišli na svět následkem znásilnění nebo incestu? Zbylo by na světě vůbec nějaké obyvatelstvo?", řekl King v projevu před konzervativním klubem. Jen to, že k početí došlo za špatných okolností, neznamená, že jeho výsledkem není člověk, uvedl také katolík King. "Dítě nenese vinu za hřích svého otce nebo matky," dodal.

King si za tyto své výroky vysloužil kritiku nejen od demokratů, ale i od některých členů své Republikánské strany. "Jsem na sto procent za ochranou života, ale bizarní komentáře a chování Steva Kinga shazují to, co se snažíme lidem říci," citovala britská BBC republikánského senátora ve státu Iowa Randyho Feenstru.

Média připomínají, že Steve King je už léta nechvalně známý svými výroky všeobecně považovanými za rasistické a xenofobní. Tento odpůrce migrace například na twitteru napsal, že "nemůžeme obnovit naši civilizaci pomocí dětí někoho jiného".

Zákonodárné sbory v řadě amerických států ovládaných republikány v posledních měsících omezily možnosti potratů. Nejrestriktivnější zákon přijala Alabama, která zakázala ženám ukončit těhotenství i v případě znásilnění nebo incestu, připomíná agentura Reuters.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V nemocnici v Americe leží nakažená žena. Jako jediná na světě má podivné…

09.04.2020 22:05 Aktualizováno V jedné z amerických nemocnic leží žena středního věku nakažená koronavirem. Na rozdíl od…

V USA již zemřelo téměř 16 tisíc nakažených koronavirem

09.04.2020 21:05 Aktualizováno Pandemie nemoci covid-19 si ve Spojených státech vyžádala již bezmála 16.000 lidských životů.…

Trump chce znovuotevřít ekonomiku s "velkým rachotem"

09.04.2020 20:32 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump na brífinku ve středu místního času řekl, že by chtěl ekonomiku…

Trump žádal 250 milionů dolarů. Demokraté to v Senátu zablokovali

09.04.2020 17:41 Demokraté v Senátu Spojených států dnes zablokovali naléhavou žádost prezidenta Donalda Trumpa o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy