Poslanec USA šokuje: Bez incestů a znásilnění by možní nebylo lidstvo

Podle republikánského člena americké Sněmovny reprezentantů by možná bez incestů a znásilnění, které se udály v historii lidstva, už možná žádná populace na světě nebyla. Poslanec Steve King to podle listu De Moines Register řekl, když obhajoval naprostý zákaz potratů.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

narozené miminko
doporučujeme

"Co kdybychom prošli rodokmeny všech rodin a prostě z nich vytrhli ty lidi, kteří přišli na svět následkem znásilnění nebo incestu? Zbylo by na světě vůbec nějaké obyvatelstvo?", řekl King v projevu před konzervativním klubem. Jen to, že k početí došlo za špatných okolností, neznamená, že jeho výsledkem není člověk, uvedl také katolík King. "Dítě nenese vinu za hřích svého otce nebo matky," dodal.

King si za tyto své výroky vysloužil kritiku nejen od demokratů, ale i od některých členů své Republikánské strany. "Jsem na sto procent za ochranou života, ale bizarní komentáře a chování Steva Kinga shazují to, co se snažíme lidem říci," citovala britská BBC republikánského senátora ve státu Iowa Randyho Feenstru.

Média připomínají, že Steve King je už léta nechvalně známý svými výroky všeobecně považovanými za rasistické a xenofobní. Tento odpůrce migrace například na twitteru napsal, že "nemůžeme obnovit naši civilizaci pomocí dětí někoho jiného".

Zákonodárné sbory v řadě amerických států ovládaných republikány v posledních měsících omezily možnosti potratů. Nejrestriktivnější zákon přijala Alabama, která zakázala ženám ukončit těhotenství i v případě znásilnění nebo incestu, připomíná agentura Reuters.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud v USA vydal příkaz k zadržení íránského tankeru Grace 1

17.08.2019 22:24 Federální soud ve Washingtonu vydal příkaz k zadržení íránského tankeru Grace 1, který se chystá…

USA dočasně prodlouží výjimku firmě Huawei

17.08.2019 11:35 Americké ministerstvo obchodu patrně prodlouží výjimku firmě Huawei, která čínské společnosti…

Lidé chtěli pomoci uprchlíkům. Dopadlo to hodně špatně

16.08.2019 22:34 Aktualizováno Spojené státy pobouřil případ, který se odehrál ve státě Rhode Island. Pracovník tamního centra pro…

Na pláži na Kubě udeřil blesk, zabil pět lidí

16.08.2019 22:31 Pět lidí zabil ve čtvrtek blesk na pláži při bouři, která udeřila na západě Kuby. Jeden člověk byl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama