"Hollywoodský rozparovač" je vinen, zavraždil i přítelkyni známého herce

Porota dnes shledala třiačtyřicetiletého muže přezdívaného "hollywoodský rozparovač" vinným z krvavých vražd dvou žen, z nichž jedna měla známost s hercem Ashtonem Kutcherem, a pokusu o vraždu třetí ženy v rozpětí sedmi let. Oznámily to tiskové agentury.

Přidejte svůj názor

Vražda, ilustrační foto
doporučujeme

Michael Gargiulo byl obviněn z vraždy dvaadvacetileté Ashley Ellerinové v jejím hollywoodském domově v roce 2001 právě v noci, kdy se měla sejít s s Kutcherem, který svědčil u soudu.

Gargiulo byl také obviněn, že v roce 2005 zavraždil dvaatřicetiletou Marii Brunovou a v roce 2008 se pokusil zavraždit Michelle Murphyovou. Ta se však bránila a přiměla útočníka k tomu, že sám omylem řízl. Právě stopy krve vedly ke Garguilově dopadení. U soudu Murphyová vystupovala v roli korunní svědkyně.

Garguilo během čtení verdiktu poroty netečně seděl na lavici obžalovaných.

Porota soudu v Los Angeles má ještě zvážit, zda Garguilo byl v okamžiku spáchání zločinů příčetný, než soud rozhodne o výši trestu.

Žalobce Dan Akemon vylíčil obžalovaného jako "sériového vraha, chladného jako kámen, který si z žen udělal terč" a své oběti "zběsile zabíjel nožem"; Asley Ellerinové zasadil 47 ran nožem v chodbě před koupelnou, Brunové, která bývala jeho sousedkou na předměstí El Monte, bodl ve spánku 17krát.

Obhajoba naopak tvrdila, že neexistuje žádný důkaz přítomnosti jejich klienta na místě dvou vražd. A že patrně mnohačetná porucha osobnosti mohla způsobit útok v roce 2008 proti Murphyové, která zranění přežila. Garguilo spáchání vražd popřel.

Kutcher, bývalá hvězda televizního pořadu "Dva a půl chlapa", u soudu v květnu vypověděl, že v roce 2001 dorazil k hollywoodskému bungalovu Ashley Ellerinové poté, co si s ní domluvil schůzku. Dům byl rozsvícený, ale zamčený. Tehdy třiadvacetiletý Kutcher se podíval oknem dovnitř a pomyslel si, že "se na koberec vylilo červené víno". Kutcher odešel a zavražděnou Ellerinovou našla její spolubydlící.

Prokurátoři se domnívají, že Garguilo už v roce 1993 zavraždil osmnáctiletou dívku v okolí Chicaga. Podle agentury Reuters se očekává, že Garguilo bude později vydán do státu Illinois, aby se zodpovídal také z tohoto zločinu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brazílie zaznamenala první případ koronaviru Covid-19, velkoměsto Sao…

26.02.2020 14:14 Aktualizováno V Brazílii byl v úterý zaznamenán první případ nákazy novým koronavirem. Podle zdroje agentury…

Sanders by zvážil návrat velvyslanectví USA do Tel Avivu, Bloomberg…

26.02.2020 12:58 Aktualizováno Senátor Bernie Sanders, který prozatím vede v nominačním souboji amerických demokratů pro…

Teroristický útok na Světové obchodní centrum: Od útoku Al-Káidy uplynulo…

26.02.2020 11:32 11. září 2001 se odehrál nejničivější teroristický útok v historii, při němž dvě letadla narazila…

Sanders čelil během debaty útokům svých soupeřů, blíží se volební…

26.02.2020 07:31 Americký senátor Bernie Sanders, kterého poslední průzkumy pasují do role favorita v boji o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama