"Hollywoodský rozparovač" je vinen, zavraždil i přítelkyni známého herce

Porota dnes shledala třiačtyřicetiletého muže přezdívaného "hollywoodský rozparovač" vinným z krvavých vražd dvou žen, z nichž jedna měla známost s hercem Ashtonem Kutcherem, a pokusu o vraždu třetí ženy v rozpětí sedmi let. Oznámily to tiskové agentury.

Přidejte svůj názor

Vražda, ilustrační foto
doporučujeme

Michael Gargiulo byl obviněn z vraždy dvaadvacetileté Ashley Ellerinové v jejím hollywoodském domově v roce 2001 právě v noci, kdy se měla sejít s s Kutcherem, který svědčil u soudu.

Gargiulo byl také obviněn, že v roce 2005 zavraždil dvaatřicetiletou Marii Brunovou a v roce 2008 se pokusil zavraždit Michelle Murphyovou. Ta se však bránila a přiměla útočníka k tomu, že sám omylem řízl. Právě stopy krve vedly ke Garguilově dopadení. U soudu Murphyová vystupovala v roli korunní svědkyně.

Garguilo během čtení verdiktu poroty netečně seděl na lavici obžalovaných.

Porota soudu v Los Angeles má ještě zvážit, zda Garguilo byl v okamžiku spáchání zločinů příčetný, než soud rozhodne o výši trestu.

Žalobce Dan Akemon vylíčil obžalovaného jako "sériového vraha, chladného jako kámen, který si z žen udělal terč" a své oběti "zběsile zabíjel nožem"; Asley Ellerinové zasadil 47 ran nožem v chodbě před koupelnou, Brunové, která bývala jeho sousedkou na předměstí El Monte, bodl ve spánku 17krát.

Obhajoba naopak tvrdila, že neexistuje žádný důkaz přítomnosti jejich klienta na místě dvou vražd. A že patrně mnohačetná porucha osobnosti mohla způsobit útok v roce 2008 proti Murphyové, která zranění přežila. Garguilo spáchání vražd popřel.

Kutcher, bývalá hvězda televizního pořadu "Dva a půl chlapa", u soudu v květnu vypověděl, že v roce 2001 dorazil k hollywoodskému bungalovu Ashley Ellerinové poté, co si s ní domluvil schůzku. Dům byl rozsvícený, ale zamčený. Tehdy třiadvacetiletý Kutcher se podíval oknem dovnitř a pomyslel si, že "se na koberec vylilo červené víno". Kutcher odešel a zavražděnou Ellerinovou našla její spolubydlící.

Prokurátoři se domnívají, že Garguilo už v roce 1993 zavraždil osmnáctiletou dívku v okolí Chicaga. Podle agentury Reuters se očekává, že Garguilo bude později vydán do státu Illinois, aby se zodpovídal také z tohoto zločinu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok na pravdu. Profesoři promluvili o tom, co se děje v Amazonii

25.08.2019 00:01 NÁZOR - Před šestnácti lety v horkém dni na jihovýchodě Amazonského pralesa, jsme si sedli na…

Zálusk USA na Arktidu roste. V Grónsku hodlají znovu otevřít konzulát

24.08.2019 20:47 Aktualizováno Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa má v plánu otevřít příští rok v Grónsku nový konzulát.…

V Amazonii zuří 2500 požárů. Bude povolána armáda, pomoc nabízí Trump i…

24.08.2019 19:28 Aktualizováno Brazilský prezident Jair Bolsonaro v pátek podpisem dekretu umožnil nasazení armády do boje s…

Na letišti v Uruguayi zadrželi Čecha, v kufru pašoval pět kilo kokainu

24.08.2019 16:57 Aktualizováno Na letišti u uruguayské metropole Montevideo byl v pátek zadržen český občan, který měl v kufru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama