Čtyřhodinové drama v Riu: Muž unesl autobus a držel 37 rukojmí. Policie ho zastřelila

Brazilec dnes v Riu de Janeiro unesl autobus s 37 cestujícími, které držel jako rukojmí. Policie muže po téměř čtyřech hodinách vyjednávání zastřelila, oznámil podle tiskových agentur guvernér státu Rio de Janeiro Wilson Witzel. Nikdo z rukojmích nebyl zraněn.

Ilustrační foto
doporučujeme

Muž autobus v 05:30 místního času (10:30 SELČ) zastavil na rušném mostě spojujícím centrum Ria s městem Niterói. Podle svědků byl vyzbrojený nožem a střelnou zbraní - ta se později ukázala být pouhou maketou, uvedla agentura DPA. Muž měl u sebe také benzín, kterým polil vnitřek autobusu a vyhrožoval, že ho zapálí.

V prvních hodinách muž propustil šest rukojmích. Jeden z nich místní televizi řekl, že únosce nebyl agresivní, ale naopak "velmi klidný". Podle agentury AP nechtěl žádné výkupné ani nekladl jiné požadavky.

Vyjednávání s únoscem vedla elitní policie známá pod zkratkou BOPE, jejíž ostřelovač nakonec muže zasáhl, když na chvíli vyšel z autobusu. Motiv činu zatím není známý. Podle policejního mluvčího měl pachatel pravděpodobně "psychické problémy" a údajně o sobě prohlašoval, že je členem policie.

Doprava na 13 kilometrů dlouhém mostu přes záliv Guanabara byla od rána kvůli incidentu v obou směrech zastavena, což v Riu de Janeiro i v dalších městech způsobilo dopravní kolaps. Provoz byl po ukončení policejní operace obnoven.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američané jsou stále svolnější k násilí po volbách

01.10.2020 21:41 V USA v posledních měsících vzrostl počet lidí, podle nichž by bylo opodstatněné uchýlit se k…

ANALÝZA: Klíčové momenty debaty Biden vs Trump. Kdo měl převahu?

01.10.2020 18:51 V úterý proběhla první prezidentská debata mezi současným prezidentem Donaldem Trumpem a jeho…

Prohlášení tří prezidentů: Trump, Putin a Macron žádají klid zbraní u…

01.10.2020 17:02 Aktualizováno Prezidenti Spojených států, Ruska a Francie požadují okamžité přerušení bojů mezi arménskými a…

Volby v USA: Biden těží z chaotického duelu. Podle průzkumů zvyšuje náskok…

01.10.2020 15:58 Výsledky několika nových průzkumů přináší po chaotickém televizním duelu s americkým prezidentem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama