Dovolená se zvrhla v peklo. Děti zvracely krev, to byl jen šílený začátek

Vysněná rodinná dovolená v Dominikánské republice se velmi rychle změnila na noční můru. Obě děti vážně onemocněly a pomoci z cestovní kanceláře se rodina nedočkala – a to ani navzdory zoufalým prosbám, píše list The Sun.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Dominikánská republika, ilustrační fotografie
doporučujeme

Britka Billie Bakerová a její partner Reiss Monksfield (oba 30) nikdy nezapomenou na loňskou hrůzostrašnou rodinnou dovolenou. Jejich dvě děti Sienna (5) a Tommy (12) zvracely krev a skončily v nemocnici kvůli salmonele. Pár tvrdí, že cestovní agentura ignorovala jejich prosbu o pomoc při řešení vážné situace. 

Vystrašení rodiče museli vzít obě děti na pohotovost v Dominikánské republice, kdy začaly trpět vysokými horečkami, průjmem a nakonec se jejich stav natolik zhoršil, že zvracely krev. Lékaři jim podle deníku diagnostikovali otravu jídlem po konzumaci kontaminovaného kuřecího masa.

Z rodinné dovolené ve vysněném ráji se nakonec stalo peklo, kvůli kterému rodina skončila v nemocnici. Billie a Reiss se proto rozhodli kontaktovat cestovní kancelář, přes kterou si zájezd do Dominikánské republiky koupili. Pokud chtěli totiž přemístit děti do jiné nemocnice musely nejdříve zaplatit pořádně tučný účet.

Lékaři od nich za ošetření požadovali v přepočtu asi 112 tisíc korun za hospitalizaci dvou dětí. „Tři ozbrojení muži nám zatarasili nemocniční dveře a nechtěli nás pustit k dětem," popisuje Billie. „Myslela jsem, že moje dcerka Sienna zemře. Byla na tom velmi špatně. Dokonce zvracela krev," vzpomíná rozrušená matka. 

Jenže cestovka jim nijak nepomohla a tak se nakonec prostřednictvím britské ambasády spojili s pojišťovnou, která jim zajistila sanitku. Ta odvezla děti do lepší nemocnice, kde je začali léčit kvůli salmonele a jejich zdravotní stav se zlepšil. 

„V cestovní kanceláři řekli, že nám nedokážou nijak pomoci. Jediné, co uměli udělat bylo změnit letenky domů. Ale jen pokud jim zaplatíme navíc téměř 600 eur (více než 15 tisíc korun)," dodává. Stav dětí se naštěstí zlepšil natolik, že zvládly návrat do Velké Británie. 

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelba nedaleko Bílého domu: Jeden mrtvý, osm zraněných

20.09.2019 09:26 Aktualizováno Jeden člověk zemřel a osm dalších bylo postřeleno při dvou nočních střelbách ve Washingtonu. Zda…

Bouře Imelda zasáhla Houston. Město je pod vodou, vyhlášen stav ohrožení

20.09.2019 08:58 Aktualizováno Američtí záchranáři ve čtvrtek a v noci na dnešek zachraňovali stovky lidí z rezidenčních čtvrtí…

Další masakry v USA? Přísnější kontrola zbraní je v nedohlednu, přiznal…

20.09.2019 08:49 Žádná dohoda o posílení kontroly při prodeji zbraní není na dohled. V televizi Fox News to ve…

Přelomový verdikt: Waterboarding je kruté mučení, konstatoval kalifornský…

20.09.2019 08:28 Federální odvolací soud v San Francisku ve čtvrtek označil za mučení kruté výslechové techniky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama