Americkou základnu Area 51 ohrožuje invaze záhadologů

Kalifornský záhadolog vyzval na facebooku spřízněné Američany, aby se dostavili k supertajné nevadské vojenské základně Area 51, kterou podezírá z ukrývání důkazů o mimozemských civilizacích. Informovala o tom agentura Reuters. Setkání se má uskutečnit 20. září, účast na facebooku údajně přislíbily dva miliony lidí. Americká armáda varovala před pokusy proniknout do ostře střeženého areálu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Oblast 51 se nachází mezi regionem Yucca Flats a Nevada Test Site (NTS) - územím testování nukleárních zbraní Amerického úřadu jaderné energie. Jaderný sklad Yucca Mountain je asi 64 kilometrů jihozápadně od Groom Lake.
doporučujeme

Základna Area 51, jejíž existenci Pentagon přiznal až před šesti lety, podle armády slouží k testům špionážních letadel a k výcviku personálu. Stoupenci konspiračních teorií ale tvrdí, že v areálu se skrývají mrtvá těla mimozemšťanů nebo trosky jejich havarovaného vesmírného korábu. Oblastí prochází 158 kilometrů dlouhá komunikace, kterou místní nazývají "mimozemská silnice". Přistávají tam podle nich létající talíře.

Uživatel facebooku Matty Roberts z kalifornského Bakersfieldu pozval vyznavače teorií o mimozemských civilizacích k návštěvě zapadlé nevadské vsi Rachel, odkud by se měli pěšky vydat k nedaleké základně. Přestože správci sítě výzvu odstranili, protože se údajně příčila standardům facebooku, přihlásily se už dva miliony lidí. Pouštní obec Rachel má 50 obyvatel a není tam obchod ani benzinová pumpa.

Když pochod k základně nevyjde, chce Roberts v obci uspořádat aspoň rockový koncert. Nazval ho Alienstock podle legendárního festivalu Woodstock z roku 1969. Alien je anglické slovo pro mimozemské vetřelce.

Obyvatelé Rachelu jsou vyděšení, napsala agentura Reuters. Nápor lidí by mohl obec zničit, vyvolat výpadky proudu nebo přerušit internetové a telefonické spojení. Mohlo by dojít i k haváriím, protože na místní silnici se v noci běžně prochází dobytek.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump má závažné zdravotní potíže? Nečekaně musel do nemocnice

19.11.2019 11:18 Americký prezident Donald Trump netrpí bolestmi hrudníku ani jinými akutními zdravotními potížemi a…

Protesty v Bolívii se vyhrocují. Neoficiální hlavní město odříznuto od…

19.11.2019 07:49 Bolivijská biskupská konference v pondělí oznámila, že spolu se zástupci OSN a EU zahájila jednání…

Zelené plíce planety mizí. Odlesňování Amazonie je nejrychlejší za 11 let

19.11.2019 07:40 Odlesňování Amazonie na území Brazílie se za poslední rok zvýšilo o 30 procent a bylo tak…

Židovské osady podle USA nejsou protiprávní, Palestinci zlostně reagují

19.11.2019 07:19 Aktualizováno Židovské osady na okupovaném Západním břehu Jordánu už podle Spojených států neporušují mezinárodní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama