Prezidentem USA nebude. Z boje o Bílý dům odstoupil další kandidát

Guvernér státu Washington Jay Inslee dnes oznámil, že končí svůj boj o zisk nominace Demokratické strany do prezidentských voleb v roce 2020. Ve vyjádření pro televizi MSNBC uvedl, že důvodem je jeho malá šance na úspěch.

Bílý dům, Washington D.C., USA
doporučujeme

Inslee svou kampaň v demokratických primárkách založil především na ochraně životního prostředí a označoval se za "jediného kandidáta, který hodlá boj s klimatickými změnami změnit v hlavní národní prioritu".

Ačkoliv se Inslee kvalifikoval do prvních dvou debat demokratických kandidátů, nedařilo se mu mezi ostatními adepty prosadit. Nedokázal tak splnit kritéria pro účast v dalších debatách, plánovaných na září. Získal sice prostředky od potřebného počtu drobných přispěvatelů, nicméně ani v jednom z průzkumů nezískal podporu potřebných dvou procent dotazovaných.

Inslee se v roce 2012 stal guvernérem státu na severozápadě USA, momentálně slouží své druhé volební období. Jemu blízké zdroje dnes agentuře AP sdělily, že místo prezidentského křesla bude v roce 2020 usilovat o další čtyřletý guvernérský mandát.

Osmašedesátiletý politik je zatím třetím kandidátem, který z primárek odstoupil. O nahrazení prezidenta Donalda Trumpa v Bílém domě tak nyní usiluje 22 demokratických uchazečů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump zakázal obchodovat s čínskými vlastníky TikToku a WeChatu

07.08.2020 10:31 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump vydal příkaz, kterým Američanům zakázal blíže nespecifikované…

FBI dopadla uprchlého vězně, na útěku byl 46 let

07.08.2020 10:22 Vězeň, kterému se podařilo uprchnout z vězení před 46 lety, je už zase zpátky v cele, ohlásil…

Demokraté chtějí, aby Fed bojoval proti rasovým nerovnostem

07.08.2020 09:10 Američtí zákonodárci z opoziční Demokratické strany představili nový návrh zákona, který by…

Koronavirem se ve světě nakazilo přes 19 milionů lidí, nejvíc úmrtí…

07.08.2020 08:20 Koronavirem se nakazilo více než 19 milionů lidí na světě a 713.845 pacientů komplikacím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama