Policie uvěznila asi 80 účastníků protestu na Wall Street

New York - Policie v New Yorku zadržela nejméně 80 lidí, kteří na dolním Manhattanu protestovali proti americkému finančnímu systému a praktikami Wall Street. Jedná se o první velký zásah proti demonstrantům, jejichž protest začal před týdnem, informovaly v noci na neděli agentury Reuters a AFP.

371
doporučujeme

„Zdrželi jsme zhruba 80 lidí,“ potvrdil mluvčí newyorské policie. Většina lidí byla obviněna z blokování dopravy, vládních budov a z odporu při zatýkání. Jedna osoba byla navíc obviněna z napadení policejního úředníka.

O odlišném počtu zadržených ale hovoří stránka protestního hnutí „Occupy Wall Street“, podle které se zásah na Union Square policie dotkl 80 až sta lidí. Do protestů se zapojili zejména mladí lidé, kteří nesli transparenty jako „Zdaňte bohaté“.
 
Tento protest začal 17. září v blízkosti bedlivě střežené burzy. O týden později v blízkém parku tábořili pouze nejsilnější příznivci hnutí, které se organizuje přes YouTube, Twitter a sociální sítě.
 
Agentura AFP napsala, že protestující jsou motivováni zejména hněvem, který v nich vyvolává obrovský rozdíl mezi bohatými a chudými a rostoucí počet lidí, kteří v důsledku finanční krize a hospodářské recese čelí nelehké situaci.

Témata: USA | krimi
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američan odsouzený za pokus o převrat ve Vietnamu byl propuštěn z vězení

26.10.2020 09:45 Američan vietnamského původu Michael Nguyen, který byl vloni odsouzen k 12 letům vězení za pokus o…

O volby v USA je velký zájem. Předčasného hlasování už využilo víc lidí…

26.10.2020 08:25 V prezidentských volbách v USA již odevzdalo hlasy víc lidí, než kolik hlasovalo předčasně ve…

K mexickému poloostrovu Yucatán se blíží silná tropická bouře

26.10.2020 08:11 K mexickému poloostrovu Yucatán se blíží tropická bouře Zeta, která v průběhu neděle postupně…

V Trumpovi jsem se zmýlil, přiznal známý politolog. Jak podle něj dopadnou…

25.10.2020 22:02 Aktualizováno NÁZOR - "V roce 2016 jsem byl jedním z těch lidí, kteří si nemysleli, že by Donald Trump mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama