Blíží se konec světa 21. prosince 2012! Mayové zuří, víte proč?

Guatemala City - Potomci Mayů v Guatemale se léta snaží bojovat proti mýtu, že dle prastarého kalendáře jejich předků má v roce 2012 přijít konec světa. Kalendář je prý všeobecně špatně čten a datum 21. prosince letošního roku žádnou přírodní či nadpozemskou katastrofu nepřinese. Mayům se rovněž nelíbí, že Guatemala se v souvislosti s magickým letopočtem mění v levnou turistickou atrakci. Informuje server Prison Planet.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Mayský chrám Velkého jaguára, Guatemala
doporučujeme

Tento týden Mayové dokonce obvinili guatemalskou vládu, že záměrně podporuje mýtus konce světa a do oblasti obývané potomky prastaré civilizace láká davy turistů. Zbytky mayského obyvatelstva tak požadují, aby jim vláda alespoň přiznala část zisků z turistického ruchu v oblasti, jelikož profituje z jejich kalendáře a kultury.

Guatemalské ministerstvo kultury nedávno dokonce oznámilo, že v ulicích hlavního města hodlá uspořádat gigantickou párty na oslavu konce světa pro zhruba 90 tisíc lidí. Felipe Gomez, vůdce mayské aliance Oxlaljuj Ajpop, již proti záměru oficiálně protestoval. Guatemalská vláda tímto krokem údajně ukazuje, že k starodávné kultuře Mayů nechová žádnou úctu.

Oxlaljuj Ajpop ve svém stanovisku uvádí, že konec mayského kalendáře neznamená fyzický zánik světa, ale příchod velkých společenských změn, jak se již mnohokrát v historii stalo.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Firma chce vyzvednout z vraku Titaniku slavný telegrafický přístroj

21.02.2020 18:59 Firma, která má jako jediná právo spravovat předměty pocházející z vraku potopeného parníku Titanic…

Konec války v Afghánistánu. Tálibán a USA podepíšou mírovou dohodu

21.02.2020 15:34 Aktualizováno Afghánské radikální hnutí Tálibán podepíše 29. února před mezinárodními pozorovateli v katarské…

Rusko chce Trumpovi opět pomoci ve volbách. Tajné služby USA důrazně varují

21.02.2020 11:55 Aktualizováno Americké tajné služby varovaly členy Sněmovny reprezentantů, že Rusko se vměšuje i do aktuální…

První test před etnicky různorodými voliči. Primárky demokratů se…

21.02.2020 11:01 Souboj amerických demokratů o možnost postavit se v listopadových volbách republikánskému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama