Školní masakr v USA: Střelec z Connecticutu byl výborný student, trpěl lehkým autismem

Connecticut - Dvacetiletý mladík Adam Lanza, který v pátek na základní škole v Connecticatu zastřelil dvacet malých dětí a sedm dospělých včetně své matky, byl údajně výborným studentem. Zároveň však prý trpěl lehkou formou autismu a byl tichý a uzavřený, v sobotu o tom informuje BBC..

Přidejte svůj názor

Adam Lanza na archivním snímku z roku 2005

Lanza měl být chytrý, ale velmi introvertní a někteří jeho známý jej popisují jako časovanou bombu. Americká média také informovala, že trpěl Aspergerovým syndromem.

Po hrozné události vystoupil také v televizi v emotivním projevu americký prezident Barrack Obama, který se několikrát neubránil slzám. "Jako země jsme s tímto příliš mnohokrát," řekl Obama. V USA se rozhořela debata o zpřísnění prodeje zbraní. "Budeme se muset sejít a přijmout smysluplná opatření, aby se zabránilo další tragédiím, jako je tato, bez ohledu na politiky," doplnil prezident.

Adam Lanza v americkém městě Newtown povraždil střelbou 27 lidí, z toho 20 malých dětí. Děti byly ve věku od pěti do deseti let. Střelec měl do budovy školy vejít v černém oblečení a na sobě měl mít i neprůstřelnou vestu. Děti a dospělé měl zastřelit pistolemi typu Glock a Sig Sauer a také poloautomatickou puškou. Následně pak obrátil zbraň proti sobě. Policie také našla tělo jeho matky Nancy zastřelené v jejich společném domě. Zbraně měli patřit právě Lanzově matce, která je měla v legálním držení.

Páteční střelba je třetím velkým útokem v roce 2012 v USA. V červenci útočník zastřelil dvanáct lidí při premiéře filmu v Coloradu. V srpnu pak zemřelo šest lidí při střelbě ve Wisconsinu. Páteční masakr je pro americký národ druhou nejhorší školní střelbou v historii. V roce 2007 ve Virginii střelec zabil 32 lidí a pak sám sebe.

Témata: střelba | USA | Barack Obama
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strategie ve válce s terorismem? Muž ze CIA nešetří kritikou

19.03.2019 00:01 Trumpova administrativa přestala vydávat každoroční zprávy, které zavedl exekutivní výnos…

Sponzoroval Trumpovu kampaň obchod s lidmi? Kongres vyšetřuje prezidentův…

18.03.2019 21:32 Dva výbory Sněmovny reprezentantů USA ovládané demokraty požádaly federální vyšetřovatele, aby se…

Pády letadel se Boeingu nevyplácí, stejně tak mu padají akcie

18.03.2019 19:04 Akcie americké strojírenské společnosti Boeing zůstávají pod tlakem kvůli dvěma nehodám letounů 737…

O čem si na Facebooku nepočtete? Společnost trápí nedostatek lokálních…

18.03.2019 18:30 Snahu americké internetové společnosti Facebook poskytovat uživatelům lokální zprávy komplikuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama