Svišť Phil je v maléru: Špatně předpověděl příchod jara!

Punxsutawney (Ohio) – Svišť Phil, v současnosti nejznámější tvor předpovídající počasí, je na ostří nože s místními úřady. 2. února, když vylezl ze své nory, nezahlédl svůj stín, což bylo neklamné znamení, že jaro přijde brzy. Letos ovšem tato předpověď nevyšla, píše list The Telegraph.

Ilustrační foto
doporučujeme

I přes Philovu předpověď panuje v Ohiu a přilehlých oblastech stále zima a dá se předpokládat, že sníh vydrží i přes tento víkend.

Žalobce Mike Gmoser rozzlobeně řekl: „Když jsem šel ráno v mrazu a větru do práci, došlo mi, že se s Philem děje cosi špatného." Žalobce je rozhodnut podívat se celé věci na kloub. Veřejně proto na nebohého sviště podal žalobu. Světově proslulého hlodavce obvinil z mylného výkladu jara.

Bill Deeley, prezident klubu v Punxsutawney, který každým rokem organizuje Den sviště, prohlásil, že zvířátko Phil už má právníka, který bude bránit jakémukoli pokusu o vydání Phila úřadům v Ohiu.

Tradice sviští předpovědi jara trvá už více než sto let a stejně jako každoročně i letos se na ni sjely tisíce lidí nejen z USA, ale i z Austrálie či Ruska. Na filmovém plátně se svišť Phil proslavil díky komedii Na Hromnice o den více, v níž v roce 1993 hrál v hlavní roli Bill Murray.

Ačkoli příchod jara v USA věští i jiní svišti, slavnost pořádaná v Punxsutawney s Philem je stále největší a nejpopulárnější. A pro ty, kdo se do tohoto pensylvánského horského městečka se 6500 obyvateli nemohou vydat osobně, je k dispozici internetová stránka s aktuálními svištími informacemi.

Témata: USA | Jaro | Zvířata
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

V neděli do Česka přijede další konvoj americké armády

11.06.2021 16:15 V neděli večer dorazí na břeclavský hraniční přechod konvoj americké armády, který bude přes Česko…

Do muslimské rodiny najelo v Kanadě auto. Podle premiéra jde o terorismus

08.06.2021 22:30 Kanadský premiér Justin Trudeau dnes odsoudil nedělní tragédii, při které do muslimské rodiny najel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama