Sarah Palinová volá po válce s Českou republikou. Spalme Prahu na prach!

Washington - Americká konzervativní politička Sarah Palinová údajně vyzvala k invazi do České republiky. Mělo jít o odvetu za teroristický útok v Bostonu. Jak se však později ukázalo, informace serveru The Daily Currant byla pohou "kachnou".

Přidejte svůj názor

U.S. Air Force F-22 Raptor
doporučujeme

Server The Daily Current přinesl fiktivní rozhovor s političkou spojenou s konzervativním hnutím Tea Party. Palinovou, známou  nepříliš promyšleným vystupováním, její odpůrci s oblibou obviňují z prostoduchosti.

Bývalá guvernérka státu Aljaška měla prohlásit, že ačkoliv vyšetřovatelé ještě nedokončili svou práci, přišel čas k akci. "Nevíme zatím vše o těch podezřelých, ale víme, že to byli muslimové z České republiky. Zajisté budu mluvit za hodně Američanů, když řeknu, že tam chci jít (myšleno vojensky zasáhnout) hned teď a uštědřit tomuto národu lekci. A neskončeme jen v České republice, pojďme po všech arabských zemích! Arabové se musí naučit, že sem nemohou jen tak přijet a začít odpalovat věci. Shoďme pár atomovek na Islámábád, spalme Prahu, vybombardujme Teherán. Musíme jim ukázat, že to myslíme vážně."

Smyšlený moderátor se snažil Palinovou opravit. Poukazoval, že Teherán, ani Islámábád nejsou arabská města a Česká republika není muslimskou zemí. Palinová měla pohotově kontrovat: "...to je zřejmě jedna z nejvíc ignorantských věcí, jakou jsem kdy slyšela. Jak by Česká republika nemohla být islámskou zemí? Viděl jste ty bratry, byli muslimové a byli Čečenci."

Na moderátorovo upozornění, že obyvatelé České republiky nejsou Čečenci a Čečensko je součástí Ruska, pak Palinová ve fiktivním rozhovoru reagovala: "V čem je rozdíl? Není snad Česká republika oblast v Rusku?"

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump je vzteky bez sebe. Na veřejnost se dostaly nepříjemné volební…

17.06.2019 12:26 Volební štáb prezidenta Donalda Trumpa přerušil spolupráci s třemi společnostmi pro průzkum…

USA chtějí položit energetický systém Ruska? Moskva vyvrací obavy

17.06.2019 11:50 Ruské energetické sítě mají vysokou úroveň bezpečnostního zajištění, úřady navíc nemají žádné…

Jižní Amerika se vzpamatovává z blackoutu. Katastrofa nabrala i politický…

17.06.2019 07:32 V Argentině, kterou v neděli postihl rozsáhlý výpadek elektřiny, se po 13 hodinách podařilo obnovit…

V Guatemale volili prezidenta. Zřejmě bude druhé kolo, vypukly násilnosti

17.06.2019 07:26 Favoritkou nedělních prezidentských voleb v Guatemale byla někdejší první dáma Sandra Torresová,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama