Zemi ráno těsně minul asteroid! NASA jej objevila teprve v pátek

Mys Canaveral - Kolem Země dnes ráno SELČ proletěl asteroid o velikosti menšího nákladního automobilu. K planetě se přiblížil dokonce na čtyřikrát menší vzdálenost, než ve které se pohybuje Měsíc, uvedla agentura Reuters. Podle amerického Národní úřadu pro letectví a vesmír (NASA) jeho průlet nepředstavoval žádné nebezpečí.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Jak NASA uvedla, přítomnost asteroidu dlouhého deset metrů, který byl nazván 2013 LR6, byla odhalena v pátek. Nejblíže k Zemi se dnes pohyboval v 6:42 středoevropského letního času, a to ve vzdálenosti 105.000 kilometrů nad Jižním ledovým oceánem jižně od Tasmánie a Austrálie.

Pohyb asteroidů kolem Země je v posledních měsících velmi častý. Na konci května proletěl kolem Země asteroid dlouhý 2,7 kilometru. Doprovázel ho i 600metrový měsíc. K naší planetě se ale přiblížil jen na 5,8 milionu kilometrů, což je asi 15násobek vzdálenosti mezi Zemí a Měsícem.

NASA a další kosmické agentury se snaží odhalovat pro Zemi potenciálně nebezpečné asteroidy, které naši planetu od jejího vzniku před zhruba 4,5 miliardy let bombardovaly a v budoucnosti bombardovat nepochybně dál budou. Připomínkou této reality byla letos 15. února exploze 17 metrů velkého, shůry padajícího objektu nad Ruskem.

Loading...
Témata: asteroid | Země | NASA
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američtí prokurátoři obvinili krajana ruského původu z podpory IS

19.07.2019 20:14 Prokuratura Spojených států obvinila z podpory teroristické organizace Islámský stát (IS) Američana…

Amerika na nohou: Muslimská kongresmanka si vzala svého bratra?

19.07.2019 20:08 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump v minulých dnech ostře napadl čtveřici demokratických kongresmanek…

50 let od přistání na Měsíci: Trump nezapomněl, v Bílém domě přijal…

19.07.2019 19:13 Americký prezident Donald Trump dnes v předvečer 50. výročí přistání prvního člověka na Měsíci…

Konec "díry pro chlapa". Město Berkeley zakáže genderově nevyvážené termíny

19.07.2019 16:51 Kalifornské město Berkeley se rozhodlo ve vyhláškách a všech městských dokumentech skoncovat s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama