Vědci odhalili tajemství homosexuality. Mohou za ni geny?

Evanston - Genová výbava člověka je významným, ale nikoliv jediným důvodem určujícím homosexuální orientaci. Dalšími klíčovými faktory jsou životní a společenské podmínky. Tvrdí to výzkum vědců z Northwestern University v americkém Illinois. Informuje server The Telegraph.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Pokud má jedinec specifickou genovou výbavu, šance, že se u něj homosexuální orientace skutečně rozvine, je pouhých 40%, zjistila studie. Výzkum však jasně prokázal, že mezi mužskou homosexualitou a geny existuje přímá souvislost. Vědci se proto domnívají, že budou v budoucnu schopni vyvinout test, který určí, jakou sexuální orientaci bude narozené dítě jednou zastávat.

Dr. Michael Bailey zkoumal 400 párů genetických vzorků od dvojčat. Snažil se zjistit, zda konkrétní genetická výbava předurčuje muže k homosexualitě. Prokázal, že gayové sdílejí specifické genetické znaky na chromozomu Xq28. "Sexuální orientace není otázka naší volby. Výzkum jasně ukazuje, že ve hře jsou geny - nalezli jsme dvě kombinace, které určují, zda budete homosexuál, či heterosexuál," tvrdí Bailey.

Dodává, že tyto geny nefungují na 100%. Jinými slovy: Na rozvoj homosexuality mají značný vliv i faktory okolního prostředí a společnosti.

Profesor psychiatrie Alan Sanders ze stejné university dodává: "Nemyslíme si, že geny jsou vše. To nejsou. Máme gen, který přispívá k homosexualitě, ale dalo by se namítat, že je spojen i s heterosexualitou."

Loňská studie kanadských vědců tvrdí, že za homosexualitou může být imunitní odpověď organismu matky na plod mužského pohlaví. Organismus ženy se "brání" a začne produkovat více ženských hormonů, které pak ovlivní sexuální vývoj mužského plodu. Dle genetiků tato reakce u matky sílí s každým dalším plodem mužského pohlaví a zvyšuje "riziko" homosexuality o třetinu.

Témata: USA | Homosexuálové | Vědci
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se nebrání zveřejnění obsahu Muellerovy zprávy

20.03.2019 19:40 Americký prezident Donald Trump nenamítá nic proti tomu, aby se americká veřejnost seznámila s…

Policisté v New Yorku dopadli vandala, v metru nastražili kuriózní past

20.03.2019 14:50 Díky falešné zdi dopadli newyorští policisté vandala, který v metru zanechával nápisy Love Trump …

Trump a Bolsonaro prý chtějí vytvořit velkou brazilsko-americkou alianci

20.03.2019 10:44 Brazilský prezident Jair Bolsonoro a americký prezident Donald Trump si jsou v mnoha ohledech…

Přijde Maduro o armádu? Parlament dal důstojníkům záruky, opustí-li…

20.03.2019 10:13 Venezuelský parlament schválil dokument, který zaručí důstojníkům tamní armády stejné postavení i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama