Vědci odhalili tajemství homosexuality. Mohou za ni geny?

Evanston - Genová výbava člověka je významným, ale nikoliv jediným důvodem určujícím homosexuální orientaci. Dalšími klíčovými faktory jsou životní a společenské podmínky. Tvrdí to výzkum vědců z Northwestern University v americkém Illinois. Informuje server The Telegraph.

doporučujeme

Pokud má jedinec specifickou genovou výbavu, šance, že se u něj homosexuální orientace skutečně rozvine, je pouhých 40%, zjistila studie. Výzkum však jasně prokázal, že mezi mužskou homosexualitou a geny existuje přímá souvislost. Vědci se proto domnívají, že budou v budoucnu schopni vyvinout test, který určí, jakou sexuální orientaci bude narozené dítě jednou zastávat.

Dr. Michael Bailey zkoumal 400 párů genetických vzorků od dvojčat. Snažil se zjistit, zda konkrétní genetická výbava předurčuje muže k homosexualitě. Prokázal, že gayové sdílejí specifické genetické znaky na chromozomu Xq28. "Sexuální orientace není otázka naší volby. Výzkum jasně ukazuje, že ve hře jsou geny - nalezli jsme dvě kombinace, které určují, zda budete homosexuál, či heterosexuál," tvrdí Bailey.

Dodává, že tyto geny nefungují na 100%. Jinými slovy: Na rozvoj homosexuality mají značný vliv i faktory okolního prostředí a společnosti.

Profesor psychiatrie Alan Sanders ze stejné university dodává: "Nemyslíme si, že geny jsou vše. To nejsou. Máme gen, který přispívá k homosexualitě, ale dalo by se namítat, že je spojen i s heterosexualitou."

Loňská studie kanadských vědců tvrdí, že za homosexualitou může být imunitní odpověď organismu matky na plod mužského pohlaví. Organismus ženy se "brání" a začne produkovat více ženských hormonů, které pak ovlivní sexuální vývoj mužského plodu. Dle genetiků tato reakce u matky sílí s každým dalším plodem mužského pohlaví a zvyšuje "riziko" homosexuality o třetinu.

Témata: USA | Homosexuálové | Vědci
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA mají poprvé přes 90 tisíc nakažených za den. Trump pořádá …

30.10.2020 16:25 Aktualizováno Ve Spojených státech poprvé od počátku epidemie covidu-19 zaznamenali více než 90.000 potvrzených…

Volby USA: Už hlasovalo přes 80 milionů lidí, může nastat "červený přelud"…

30.10.2020 11:54 Nadcházející víkend bude poslední před oficiálním termínem amerických prezidentských voleb v úterý…

Španělsko bude mít velvyslance v Bolívii, vztahy s Venezuelou se naopak…

30.10.2020 10:02 Španělsko ohlásilo normalizaci diplomatických vztahů s Bolívií. Informuje o tom dnes španělská…

Předčasně se volí i v Pensylvánii, klíčovém volebním státě v USA

30.10.2020 09:15 Do prezidentských voleb ve Spojených státech sice zbývají ještě čtyři dny, lidé na mnoha místech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama