Vědci odhalili tajemství homosexuality. Mohou za ni geny?

Evanston - Genová výbava člověka je významným, ale nikoliv jediným důvodem určujícím homosexuální orientaci. Dalšími klíčovými faktory jsou životní a společenské podmínky. Tvrdí to výzkum vědců z Northwestern University v americkém Illinois. Informuje server The Telegraph.

doporučujeme

Pokud má jedinec specifickou genovou výbavu, šance, že se u něj homosexuální orientace skutečně rozvine, je pouhých 40%, zjistila studie. Výzkum však jasně prokázal, že mezi mužskou homosexualitou a geny existuje přímá souvislost. Vědci se proto domnívají, že budou v budoucnu schopni vyvinout test, který určí, jakou sexuální orientaci bude narozené dítě jednou zastávat.

Dr. Michael Bailey zkoumal 400 párů genetických vzorků od dvojčat. Snažil se zjistit, zda konkrétní genetická výbava předurčuje muže k homosexualitě. Prokázal, že gayové sdílejí specifické genetické znaky na chromozomu Xq28. "Sexuální orientace není otázka naší volby. Výzkum jasně ukazuje, že ve hře jsou geny - nalezli jsme dvě kombinace, které určují, zda budete homosexuál, či heterosexuál," tvrdí Bailey.

Dodává, že tyto geny nefungují na 100%. Jinými slovy: Na rozvoj homosexuality mají značný vliv i faktory okolního prostředí a společnosti.

Profesor psychiatrie Alan Sanders ze stejné university dodává: "Nemyslíme si, že geny jsou vše. To nejsou. Máme gen, který přispívá k homosexualitě, ale dalo by se namítat, že je spojen i s heterosexualitou."

Loňská studie kanadských vědců tvrdí, že za homosexualitou může být imunitní odpověď organismu matky na plod mužského pohlaví. Organismus ženy se "brání" a začne produkovat více ženských hormonů, které pak ovlivní sexuální vývoj mužského plodu. Dle genetiků tato reakce u matky sílí s každým dalším plodem mužského pohlaví a zvyšuje "riziko" homosexuality o třetinu.

Témata: USA | Homosexuálové | Vědci
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden: USA jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra

24.11.2020 21:55 "Amerika je zpátky," prohlásil dnes na tiskové konferenci k oficiální nominaci lídrů svého…

Trump se po volbách uchýlil na twitter, kalendář má poloprázdný

24.11.2020 16:29 Od amerických prezidentských voleb uplynuly tři týdny a republikánský prezident Donald Trump,…

Do Bílého domu přivezli vánoční strom. Média to okomentovala nevybíravým…

24.11.2020 14:08 První dáma Spojených států v pondělí podle tradice v Bílém domě převzala vánoční strom. Jedle…

Nástup Bidena. Írán doufá ve zrušení amerických sankcí, firmy navazují…

24.11.2020 12:39 Írán doufá v návrat zahraničních společností, pokud zvolený americký prezident Joe Biden zruší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama