Venezuela se opět bouří proti prezidentu Madurovi. Zemřelo již přes 40 lidí

Caracas - Venezuelskou metropoli Caracas zachvátily nové střety mezi policií a odpůrci prezidenta Nicolase Madura. Od počátku politických nepokojů v zemi počátkem února přitom zahynulo více než 40 lidí a stovky dalších byly zatčeny. Informuje server BBC.

Přidejte svůj názor

Bouře ve Venezuele. Ilustrační foto
doporučujeme

Maskovaní demonstranti v Caracasu pálili podobizny levicového autoritářského prezidenta. Předtím podnikli pochod označený jako "znovuzrození demokracie". Tvrdě se přitom střetli s policií. Na příslušníky zásahových jednotek dopadlo několik molotovových koktejlů. Muži zákona naopak nasadili slzný plyn a vodní děla.

Demonstrace vypukly ve Venezuele počátkem února. Část studentů se jejich prostřednictvím snažila vyjádřit nesouhlas s vysokou mírou kriminality v zemi, masivní inflací problémům se zásobováním. Socialistického prezidenta Nicolase Madura obviňují, že uvedené problémy nedokáže vyřešit. Na podporu politika, který v úřadu nahradil loni zesnulého Huga Cháveze, však do ulic vyšly i tisíce jeho stoupenců.

Aktuální bouře začaly během velikonočních průvodů. "Zůstáváme v ulicích, dokud nedostaneme naši zemi zpět," oznámil agentuře Reuters dvaadvacetiletý studentský vůdce Džamil Jassir. "Mnoho lidí již zemřelo a teď jsme tady za ně," doplnila jiná demonstrantka Naybeth Ramirez.

Odpůrci prezidenta se zabarikádovali ve čtvrti Čhacao. Do ulic však vyšli i Madurovi příznivci, kteří oslavují jeho první rok ve funkci. Hlava státu se v té souvislosti znovu nechala slyšet, že v žádném případě rezignovat nehodlá.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skandál v rodině miliardáře Bronfmana: Dědička byla v tajném sexuálním…

20.04.2019 16:44 Aktualizováno Dcera kanadsko-amerického miliardáře Edgara Bronfmana se přiznala ke své roli v tajném spolku,…

Firmu Huawei financuje čínská rozvědka a armáda, varuje CIA

20.04.2019 08:59 Americká tajná služba se domnívá, že čínskou společnost Huawei Technology financují čínské…

Ambasádu KLDR v Madridu přepadl bývalý mariňák, zatkli ho v USA

20.04.2019 08:31 Ve Spojených státech byl zatčen bývalý voják námořní pěchoty Christopher Ahn, který se údajně…

Kongres USA v temnotě. Proč je část Muellerovy zprávy stále utajovaná?

20.04.2019 07:34 Americké ministerstvo spravedlnosti považuje žádost právního výboru Sněmovny reprezentantů o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama