AP prohlásila Bidena vítězem v Arizoně. Stejného názoru je Fox a Bloomberg

Agentura AP označila Joe Bidena za vítěze v Arizoně. Od celkového vítězství ho dělí pouze Nevada. AP se tak přidala k FOX News, kde Bidena prohlásili neoficiálním vítězem krátce po volbách. Včera se přidal i portál Bloomberg.

Joe Biden
doporučujeme

Dle agentury AP, Fox News a portálu Bloomberg Joe Biden získá Arizonu, tradičně republikánský stát, kde Trump před čtyřmi lety vyhrál. S náskokem 2,4 % se AP nedomnívá, že by Trump mohl zvítězit. Sečteno je v tuto dobu zhruba 88 % hlasů.

Arizona by se tak spolu s Michiganem a Wisconsinem mohla stát již třetím státem, kde letos oproti roku 2016 zvítězí opět demokrat. Arizona byla přitom vždy domovem republikánů. Pochází odsud na příklad letitý senátor Barry Goldwater, John McCain zastupoval Arizonu v Kongresu od roku 1983 až do své smrti v roce 2018.

Jako jiné slunečné státy ovšem Arizona prochází postupným demografickýcm vývojem. Díky početnější populaci Latinoameričanů a vysokoškolsky vzdělaných bělochů se tak pomalu přibližuje k sousední Kalifornii.

Demokraté zde letos uspěli i v senátních volbách. Byť je zde sečteno prozatím 87 % hlasů, bývalý astronaut Mark Kelly má na svém kontě prozatím téměř o 122 000 hlasů více než úřadující senátorka Martha McSallyová.

S Arizonou Bidenovi k dosažení magického čísla 270 chybí pouze 6 hlasů, což odpovídá počtu volitelů v Nevadě. Ta by měla stejně jako Arizona ohlásit výsledky ještě dnes. O vítezi voleb by tak mohlo být rozhodnuto již za několik hodin.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Kdo nevolí, nejí." Madurův režim nutí lidi k účasti ve volbách i hrozbou…

01.12.2020 14:34 Venezuelská vláda autoritářského prezidenta Nicoláse Madura se snaží přimět obyvatele k účasti na…

Trumpův poradce Atlas rezignoval, šířil bludy a zavádějící informace o…

01.12.2020 07:36 Zvláštní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro koronavirus Scott Atlas rezignoval. S…

Vítězem voleb ve Wisconsinu je Biden, potvrdil guvernér. Trump chystá…

01.12.2020 07:25 Guvernér Wisconsinu v pondělí večer místního času oficiálně potvrdil demokratického kandidáta Joea…

Poslední, co pacienti s covidem před smrtí uvidí? Lékař netradičním videem…

30.11.2020 22:08 Aktualizováno K netradičnímu apelu na veřejnost se uchýlil Kenneth Remy, lékař z Missouri Baptist Medical Center…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama