CNN: Trump odrovnal tajné agenty. Může za to jeho předvolební mítink

Pandemie covid-19 stále trápí Spojené státy. Mítink amerického prezidenta Donalda Trumpa v Tulse ve státě Oklahoma, jehož se zúčastnili i nakažení koronavirem, se navíc podepíše i na fungování tajných služeb. Její příslušníci budou muset do karantény a nově se zavede i pravidelné testování na koronavirus.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

Podle informací CNN tajné služby zavádějí vnitřní předpis, který mimo jiné nařizuje jejich příslušníkům doprovázejícím amerického prezidenta mít jeden až dva dny před avizovaným doprovodem negativní test na covid-19. Opatření by mělo platit minimálně do 4. července.

Americký deník Washington Post nicméně ubezpečil, že se izolace bude týkat pouze zanedbatelného počtu agentů, a tudíž nehrozí kolaps činnosti tajných služeb. Jejich zástupce pak dále uvedl, že se jedná pouze o interní opatření, jehož cílem je ochrana zdraví pracovníků. "Řídíme se zdravým selským rozumem," řekl. 

Nejmenovaný zdroj pak uvedl, že agenti doprovázející Trumpa na jeho sobotní akci už o nových opatřeních vědí. Jedná se o lidi z Dallasu a Houstonu, jež byli vyrozuměni, že po návratu do svých domovů budou muset podstoupit povinnou karanténu. 

Tajná služba se pro tento krok rozhodla v reakci na účast dvou jejích zaměstnanců na sobotním shromáždění, kde se vyskytly osoby s pozitivním testem na covid-19. "Americká tajná služba nesmí zkolabovat a musí být vždy plně připravená plnit zadané úkoly. Přes to nejede vlak," vysvětlila mluvčí tajné služby Catherine Milhoanová.

"V zájmu ochrany soukromí našich pracovníků nesdělujeme, kolik se jich přesně nakazilo a kteří konkrétně se momentálně nachází v karanténě," dořekla. Tajné služby rovněž oznámily, že se více zaměří na samotné vyšetřování incidentu na mítinku v Tulse, jelikož se šíří spekulace, že někteří ze zúčastněných zaměstnanců věděli o svém pozitivním testu na covid-19, přesto tam přišli. 

Za zmínku stojí také nedodržování hygienických pravidel, včetně nošení ochranných masek a udržování povinného sociálního odstupu, které jsou podle předních amerických lékařských expertů nutnou prevencí nákazy. Infikovaní měli údajně vyjádřit souhlas s tím, že nebudou podávat žádné žaloby, nakazí-li se koronavirem, jelikož samotná účast na veřejných setkáních je riziková.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kniha Trumpovy neteře může vyjít. Odvolací soud zrušil dočasný zákaz

02.07.2020 08:49 Newyorský odvolací soud ve středu zrušil opatření, kterým soud nižší instance dočasně zakázal…

Gangsteři zaútočili na protidrogovou léčebnu v Mexiku, 24 mrtvých

02.07.2020 07:41 Střelba v neregistrované protidrogové léčebně ve městě Irapuato v centrálním Mexiku si vyžádala 24…

Covid-19: USA mají nový rekord v počtu nakažených za den, krizi hlásí…

02.07.2020 07:28 Ve Spojených státech počet případů koronavirové nákazy vzrostl ve středu o více než 48.000, což je…

Počet obětí koronaviru v Brazílii přesáhl 60 tisíc, Mexiko má víc mrtvých…

02.07.2020 07:21 Počet zemřelých s koronavirem SARS-CoV-2 v Brazílii překonal hranici 60.000. Za posledních 24 hodin…

Související:

Právě se děje

Další zprávy