Aktivistku hnutí Black Lives Matter našli mrtvou. Policie vyšetřuje vraždu

Hnutí Black Lives Matter má po světě řadu stoupenců, pro některé skupiny lidí však mohou být nepřáteli. V USA o víkendu našli jednu z aktivistek mrtvou. Floridská polici případ vyšetřuje a už zadržela podezřelou osobu.

Black Lives Matter, ilustrační foto
doporučujeme

V sobotu bylo nalezeno mrtvé tělo devatenáctileté černošky z Floridy, která před týdnem zmizela. Oluwatoyin „Toyin“ Salauová byla naposledy viděna 6. června a v současné době je její případ vyšetřován jako vražda. Policie z Tallahassee, hlavního města Floridy zatkla podezřelého muže Aarona Gleeho. Dívka byla nalezena společně s jinou obětí 75letou Victorií Simsovou, dobrovolnicí v Americké asociaci důchodců (AARP).

Dívka v den zmizení napsala na svůj twitterový účet, že byla sexuálně napadena neznámým mužem, kterého potkala v kostele. Tentýž den byla nahlášena jako pohřešovaná a v sobotu 13. června byla nalezena dvě těla. CNN uvádí, že policie nepotvrdila, zda je podezřelým mužem ten, o kterém Toyin tweetovala.

Toyin byla velkou a velmi hlasitou zastánkyní hnutí Black Lives Matter a její přítelkyně Chynna Carneyová uvedla pro CNN, že když Toyin začala protestovat, nikdy ji neviděla šťastnější. „Měla tolik snů a nikdy se nevzdávala,“ řekla její kamarádka se kterou se znala od střední školy. Toyin se dostala do povědomí díky záběrům, kde promlouvala o smrti černocha Tonyho McDadea, který údajně bodl další osobu a policie ho na místě zastřelila. McDade byl transgender.

Toyin na videu mluví o sjednocení, které je proti policejní brutalitě páchané na černoších. „Nemůžu sundat svoji z*****ou barvu pleti, takže hádej co, umřu s tím. Umřu se svou kůží,“ řekla Toyin na videu. Její přítelkyně Carneyová pro CNN naznačila, že nikdy protestovat nepřestane. „Budu bojovat za ni a za černé lidi, a i za lidi jiné barvy pleti, dokud nezemřu,“ řekla Cartneyová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Americký Walmart zavádí povinné roušky, nakazil se guvernér Oklahomy

15.07.2020 19:50 Po celých Spojených státech budou muset lidé od pondělka v prodejnách řetězce Walmart nosit roušky.…

Epidemie se v USA ještě zhorší, očekává Washingtonská univerzita

15.07.2020 18:11 Denní počty úmrtí spojovaných s nemocí covid-19 budou ve Spojených státech příští tři týdny…

USA hrozí sankcemi firmám v projektech Nord Stream 2 a Turkstream

15.07.2020 17:57 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes varoval, že Spojené státy podnikly kroky, díky kterým…

Americká média se spojují v boji proti fámám kolem prezidentských voleb

15.07.2020 17:42 Přední západní média a technologické společnosti budou před listopadovými volbami ve Spojených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama