Prošvihl jsem něco? Američan přes dva měsíce meditoval, tohle mu lidé napsali

Zatímco mnozí z nás poslední dobu strávili v nucené karantény, tedy omezení veškerých sociálních vazeb a vycházení pouze na nezbytné minimum, Američan Daniel Thorsen se pro něco podobného rozhodl dobrovolně. Přitom sám nevěděl na počátku paniky, kterou vyvolala pandemie covid-19, do čeho se nakonec "probudí". Mohla to být apokalypsa.

Přidejte svůj názor

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Thorson se rozhodl uzavřít před okolním světem za účelem 75denní meditace. Když z ní pak vyšel, napsal na Twitter následující: "Prošvihl jsem něco?" Vzápětí na to začaly přicházet reakce o proběhlé koronakrizi a mimo jiné i o nepokojích vzhledem k smrti George Floyda. Informoval o tom server novinky.cz

Třiatřicetiletý Američan se do této "pseudokarantény" ve skromně zařízené svatyni Buddhistické mnišské akademie v Bohem zapomenuté krajině uzavřel 13. dubna, tedy v době karantény téměř celého světa kvůli postupující pandemii covid-19. Zde posledních 75 dní strávil výhradně jídlem, spánkem a meditacemi.

Pro Thorsona pak mohlo být zjištění, co se vlastně se světem během jeho pobytu ve svatyni stalo, doslova rozčarováním, anebo možná i překvapením. Sám byl zvědavý, do čeho se "probudí". Jelikož už tou dobou řádila panika, kdy nikdo nevěděl, jaký bude mít koronavirus dopad na zdravotnictví, počítal, že se něco semele.

„Byla tu kolektivní traumatická zkušenost, které jsem nebyl součástí. Přemýšlel jsem, zda to bude venku jako v Mad Maxovi (kultovní postapokalyptický film, pozn. red.), jestli budeme jako poslední přeživší. Jak si lidstvo vede?“ uvedl Američan.

„Všiml jsem si, že jsou lidé v obchodě poněkud úzkostnější, než si pamatuju,“ uzavřel svůj celkový dojem z lidstva.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Masivní ohňostroj i protesty. USA letos čeká bouřlivý Den nezávislosti

02.07.2020 15:05 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa chystá na letošní oslavy Dne nezávislosti ve…

Napětí uvnitř Facebooku. Zuckerberg čelí kritice, navíc prodělává miliardy

02.07.2020 14:45 V souvislosti s blížícími se volbami v USA zkritizovala většina zaměstnanců a předních vědců…

Biden válcuje Trumpa. Již dva měsíce po sobě vybral na kampaň víc peněz

02.07.2020 13:36 Kandidátovi Demokratické strany na prezidenta USA Joeovi Bidenovi se už dva měsíce po sobě podařilo…

Pandemie covid-19 se v USA prudce zhoršuje. Trump otočil, je pro nošení…

02.07.2020 10:59 Aktualizováno Denní počet nových případů koronavirové nákazy ve Spojených státech ve středu překonal hranici 50…

Související:

Právě se děje

Další zprávy