Američané se můžou jít pomodlit. Trump nařídil otevření náboženských míst

Americký prezident Donald Trump dnes navzdory pandemii covidu-19 prohlásil náboženská místa za nezbytnou službu a nařídil jejich otevření po celých Spojených státech už o tomto víkendu. Učinil tak na krátké tiskové konferenci v Bílém domě.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

"Ode dneška prohlašuji náboženská místa - jako kostely, synagogy a mešity - za nezbytná místa, která poskytují nepostradatelné služby," řekl prezident. Zároveň řekl, že pokud se guvernéři jednotlivých států nebudou jeho příkazem řídit, tak jejich rozhodnutí zvrátí. Agentura AP však poznamenává, že není jasné, jak to chce učinit a zda k tomu má patřičnou pravomoc. "V Americe potřebujeme více modliteb, ne méně," dodal prezident.

USA evidují už téměř 1,59 milionu pozitivních nálezů SARS-CoV-2 a přibližně 95.000 zemřelých v souvislosti s covidem-19, což je zdaleka nejvíce ze všech zemí na světě. Všechny americké státy už v různé míře začaly uvolňovat ochranná opatření, někteří guvernéři v těžce zasažených oblastech však v tomto směru postupují pomalu kvůli obavám z možné další vlny nákazy.

Trump přes varování některých expertů dlouhodobě prosazuje co nejrychlejší otevření americké ekonomiky, která restrikcemi silně utrpěla. Podle mnoha pozorovatelů tak činí zejména proto, aby si zajistil dostatečnou podporu veřejnosti před listopadovými volbami, v nichž usiluje o znovuzvolení.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do USA nemohou cizinci, kteří byli za uplynulé dva týdny v Brazílii

25.05.2020 08:27 Do Spojených států nemohou přicestovat cizinci, kteří byli v uplynulých dvou týdnech v Brazílii. O…

USA na špici, Brazílie je co do nakažených druhá. Rusko hlásí rekord obětí

24.05.2020 20:45 Brazílie v počtu nakažených koronavirem opět překonala Rusko, a je tak nyní na druhém místě za…

Brazílie má druhý nejvyšší počet nakažených, překonala Rusko

24.05.2020 13:55 Brazílie v počtu nakažených koronavirem opět překonala Rusko, a je tak nyní na druhém místě za…

V USA zemřelo už přes 97 000 lidí s nemocí covid-19

24.05.2020 09:12 Aktualizováno Ve Spojených státech zemřelo už přes 97.000 lidí s nemocí covid-19, z toho na 1100 za poslední den,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy