Americká armáda nebude vyšetřovat vojáka, který svědčil proti Trumpovi

Armáda Spojených států nebude vyšetřovat někdejšího bezpečnostního poradce Bílého domu Alexandera Vindmana, který byl na podzim klíčovým svědkem Sněmovny reprezentantů v kauze ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

U.S. ARMY, ilustrační fotografie
doporučujeme

Dnes to podle agentury Reuters prohlásil náměstek ministra obrany Ryan McCarthy. Vindman a také jeho bratr-dvojče Yevgeny, který pro Bílý dům rovněž pracoval, byli před týdnem z prezidentových služeb propuštěni.

"Nečelí žádnému vyšetřování," řekl McCarthy. Dodal, že podplukovník Vindman je zpátky u armády a v létě nastoupí na vojenskou školu. O Vindmanův osud se média zajímala poté, co Trump po jeho propuštění prohlásil, že armáda by mohla zvážit podplukovníkovo kázeňské potrestání.

"Poslali jsme ho na jiné místo a armáda s ním může naložit, jak uzná za vhodné," řekl tento týden Trump. Na dotaz, zda by měl být kázeňsky potrestán, odpověděl, že si to dovede představit. "Když uvážíte, co se stalo, tak se na to určitě, myslím, podívají," uvedl.

Vindman, který byl v Bílém domě expertem na Ukrajinu, při listopadovém slyšení ve sněmovně mimo jiné označil za nepatřičné, že Trump během telefonátu s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským žádal vyšetřování svého politického rivala Joea Bidena.

Obsah tohoto telefonátu a jeho okolnosti vedly demokraty ve sněmovně k podání ústavní žaloby na Trumpa za zneužití pravomoci a obstrukce vůči Kongresu. Senát ovládaný republikány ale prezidenta tento měsíc obvinění zprostil.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž střílel na bleším trhu v Houstonu, sedm zraněných

24.02.2020 07:48 Nejméně sedm lidí zranil střelec, který v neděli místního času spustil palbu na bleším trhu v…

Dobrodruh Mike Hughes chtěl dokázat, že Země je plochá. Zahynul v raketě

23.02.2020 18:45 Aktualizováno Při pokusu o start podomácku vyrobené rakety na parní pohon zemřel v sobotu v Kalifornii muž, který…

Trump hodlá osobně podepsat mírovou dohodu s Tálibánem

23.02.2020 17:40 Americký prezident Donald Trump osobně podepíše plánovanou mírovou dohodu mezi Spojenými státy a…

Sanders s přehledem vyhrál primárky v Nevadě, slušný výsledek má Biden

23.02.2020 11:15 Aktualizováno Vermontský senátor Bernie Sanders podle předběžných výsledků s výrazným náskokem zvítězil ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama