Americká letiště provádí zdlouhavé zdravotní kontroly cestujících

Na amerických letištích podle serveru BBC zavládl chaos kvůli zdlouhavé kontrole zdravotního stavu cestujících. Od soboty platí nařízení vyhlášené prezidentem Donaldem Trumpem, které zakazuje lety do USA z 26 evropských zemí a vstup cizinců, kteří v posledních dvou týdnech navštívili schengenský prostor. Příští týden se omezení, které má USA chránit před šířením nového koronaviru, začne týkat i Británie a Irska.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

V USA je podle nových informací nakaženo 2816 lidí a 58 nemocných zemřelo. Jediným státem, jemuž se zatím epidemie vyhnula, je Západní Virginie.

Většina letišť hlásí několikahodinové fronty cestujících čekajících na zdravotní kontrolu. Lidé musejí zodpovědět otázky týkající se jejich zdravotních potíží a podrobit se kontrole symptomů případného onemocnění.

Úřadující ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf řekl, že jeho úřad vyjednává s leteckými společnostmi, aby byla procedura zkrácena. Zdravotní odborníci upozornili, že dlouhé čekání v letištních terminálech vytváří prostředí pro rychlé šíření nákazy. Guvernér státu Illinois Jay Robert Pritzker označil dlouhé fronty za nepřijatelné.

Administrativa v sobotu oznámila, že zvažuje domácí dopravní omezení. Podle viceprezidenta Mikea Pence by mohl být vyhlášen zákaz cest do částí státu Washington, kde je množství úmrtí i nakažených. Podle stanice CNN by mohlo být také přerušeno letecké i železniční spojení mezi některými velkými městy.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirová krize: Donald Trump věřil v mírný průběh. Podle kritiků je…

29.03.2020 17:08 Ještě před čtyřmi týdny překypoval americký prezident Donald Trump důvěrou, že pandemie způsobená…

Trump: Vyhlášení karantény v New Yorku není teď nutné

29.03.2020 06:47 Vyhlášení karantény pro oblast New Yorku kvůli šíření koronaviru není v tuto chvíli zapotřebí. V…

Zachování míst, nebo masová nezaměstnanost? Z USA zní jasné doporučení

29.03.2020 00:01 NÁZOR - Ve čtvrtek přišla zpráva, že o podporu v nezaměstnanosti si minulý týden zažádaly více než…

Proč mají USA nejvíc obyvatel nakažených koronavirem? Politolog nabízí…

28.03.2020 22:16 Aktualizováno NÁZOR - V dobách, kdy Spojené státy zasáhne krize, je obecným instinktem země semknout se kolem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama