Americká vláda podle Trumpa zachránila životy milionů Američanů

Hospodářský úspěch současné republikánské vlády Spojených států umožnil postavit se pandemii nemoci covid-19 a zachránit životy milionů Američanů. Dnes to na briefingu v Bílém domě prohlásil prezident Donald Trump, jenž zároveň kritizoval předchozí administrativu, která podle něj zemi na nic nepřipravila.

Donald Trump
doporučujeme

"Udělali jsme úžasnou věc, vybudovali jsme úžasně silné základy. Když přišla nemoc, když se objevil problém, byli jsme schopni to odříznout, zastavit to, udržet každého uvnitř, nepustit nikoho sem. Zachránili jsme miliony životů," řekl Trump. Několikrát přitom zopakoval, že se podařilo předejít smrti až 2,5 milionu Američanů.

Šéf Bílého domu rovněž prohlásil, že předchozí vláda demokratického prezidenta Baracka Obamy, jehož viceprezidentem byl Trumpův nynější volební sok Joe Biden, zemi vůbec na nic nepřipravila, a to ani po ekonomické, ani materiální stránce. Jako příklad uvedl nedostatek plicních ventilátorů, které jsou klíčové pro přežití pacientů s těžkým průběhem covidu-19. "Nechali nám prázdné skříně," řekl Trump opakovaně o Obamově vládě.

Trump rovněž kritizoval ty americké státy, které nepostupují dostatečně rychle s uvolňováním karanténních opatření. Uvedl, že si přeje, aby plošná omezení rychle skončila.

USA jsou koronavirem nejpostiženější zemí světa; nemoc covid-19 zde byla podle americké Univerzity Johnse Hopkinse potvrzena u takřka 1,9 milionu lidí, z nichž přes 108.000 komplikacím souvisejícím s infekcí podlehlo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přepisy z kamer policistů odhalují nové okolnosti Floydovy smrti

09.07.2020 22:04 Aktualizováno George Floyd si v posledních minutách svého života více než dvacetkrát stěžoval na problémy s…

Někdejší Trumpův právník Cohen znovu nastoupil do vězení

09.07.2020 21:30 Někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen znovu nastoupil do vězení poté,…

Průlom v případu Floyd? Záběry ukázaly, jak probíhal zásah policie

09.07.2020 19:19 Čtyři policisté vyjeli 25. května před obchod v Minneapolis, kde zadrželi George Floyda,…

"Sociopat, který na vysoké škole podváděl." CNN zveřejnila útržky z knihy…

09.07.2020 19:06 Aktualizováno Kniha, kterou napsala neteř amerického prezidenta Donalda Trumpa, vyjde pod názvem Too Much and…

Související:

Právě se děje

Další zprávy