Americké úřady chtějí varovat lékaře ohledně vzácné zánětlivé nemoci

Americké úřady vydají výstrahu určenou lékařům, ve které je vyzvou, aby informovali o případech vzácné zánětlivé choroby, která postihuje děti a nejspíš souvisí s nemocí covid-19. Výstrahu zveřejní americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ještě dnes nebo ve čtvrtek, uvedl podle agentury Reuters mluvčí CDC.

Ilustrační foto
doporučujeme

Američtí vědci se nyní snaží zjistit podrobnosti o nákaze, která se podobá syndromu toxického šoku či Kawasakiho nemoci, což je onemocnění, které způsobuje u dětí do pěti let záněty cév a srdce. Chorobou již onemocněly děti v Itálii, Španělsku, Británii i ve Spojených státech.

Vzácná nemoc má příznaky, které se často objevují u pacientů, jejichž zachvácený imunitní systém se snaží bojovat s infekcí koronaviru. Patří mezi ně vysoká horečka, nízký krevní tlak, vyrážky a dušnost. Syndrom se může projevovat rovněž bolestmi břicha, zvracením a průjmem.

Ve státě New York, který je nejvíce postiženým současnou pandemií způsobenou koronavirem, již touto vzácnou chorobou onemocnělo přes 100 dětí. Nejméně tři z nich zemřely, informovaly tamní úřady o víkendu. Všechny tři měly pozitivní test i na přítomnost koronaviru, což by naznačovalo, že syndrom s nemocí covid-19 souvisí, uvedla agentura Reuters.

Město New York se proto rozhodlo zahájit kampaň, ve které bude o syndromu informovat rodiče, oznámil dnes starosta Bill de Blasio. Informace s výstrahou o nebezpečné nemoci se mají nejprve objevit na internetu, později kampaň pronikne i do televize, rádií, novin a na autobusové zastávky. "Musíme urychleně informovat rodiny po celém městě," uvedl k tomu starosta.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na západě USA hrozí velké zemětřesení. Podle vědců je čím dál…

14.07.2020 22:01 Aktualizováno Loňské zemětřesení v Jižní Karolíně o síle 7,1 Richterovy škály otevřelo obrovské trhliny v zemi,…

Jihovýchod USA hlásí další rekordní počty úmrtí s covidem-19

14.07.2020 19:25 Americké státy Alabama, Florida a Severní Karolína dnes znovu ohlásily rekordní počty nových úmrtí…

Mnozí republikáni plánují vynechat nominační sjezd na Floridě

14.07.2020 19:01 Americká Republikánská strana hodlá i přes pokračující postup koronavirové infekce před podzimními…

V Bolívii má covid-19 třetina vlády a prezidentka

14.07.2020 18:17 K zemím, které jsou v Latinské Americe nejhůře postižené koronavirem, patří v přepočtu na obyvatele…

Související:

Právě se děje

Další zprávy