Americké úřady konečně identifikovaly záhadná semena z Číny

Záhadné zásilky s čínskými znaky, které nesly označení čínské pošty, byly zasílány americkým občanům po celých Spojených státech. Zásilky obsahovaly neznámá semena, proto americké úřady vydaly varování, aby je lidé nesázeli, protože nebylo jasné, jestli se nejsou škodlivá nebo se nejedná o invazivní druh. Americké ministerstvo zemědělství nakonec zjistilo, o jaká semena se ve skutečnosti jedná.

Pytlíček se záhadnými semínky z Číny.
doporučujeme

Obyvatelé USA nacházeli ve svých schránkách zásilky, aniž by cokoliv objednávali. Po otevření zjistili, že obsahují neznámá semena, zásilky však nebyly označeny jako potraviny nebo zemědělské produkty. Etikety většinou hlásaly, že se jedná o hračky nebo šperky. Na základě těchto hlášení bylo nuceno Americké ministerstvo zemědělství (USDA) vydat varování, aby lidé semena nesázeli, dokud neprošetří odkud se balíčky berou a co vlastně obsahují.

„Identifikovali jsme 14 různých semen, včetně hořčice, trávy, bylinky jako je šalvěj, máta, rozmarýn, levandule nebo ibišek, a růži,“ uvedl Osama El-Lissy z USDA a dodal, že výčet je pouze hrstka toho, co se podařilo americkému ministerstvu zemědělství obdržet, protože vzorky stále shromažďuje.

Američané, kteří obdrží balíček neznámých semen, musí povinně kontaktovat příslušný orgán a uchovat balíček do doby, než obdrží další pokyny. Osama El-Lissy se domnívá, že se může jednat o podvodnou techniku internetových obchodů. „V tuto chvíli nemáme žádné důkazy, že se jedná o něco jiného než o podvod“ řekl El-Lissy.

Osama El-Lissy z USDA podvod označil jako „brushing“. V zásadě se jedná o techniku internetových obchodů. Jak informoval server IFL Science, lidé dostávají nevyžádané položky od prodejce, který poté zveřejňuje falešné zákaznické recenze, aby podpořil prodej na stránkách, jako je např. Amazon. Tím se zvýší hodnocení prodejců a jejich skutečné produkty se začnou objevovat ve výsledcích vyhledávání.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump chce prosazovat ve školách výuku více patriotické historie

18.09.2020 18:48 Americké školy indoktrinují děti verzí amerických dějin prosazovanou levicí, která se dívá kriticky…

Trump v USA zablokuje čínské aplikace TikTok a WeChat

18.09.2020 16:42 Administrativa prezidenta Donalda Trumpa od neděle ve Spojených státech zablokuje možnost stahovat…

NYT: Vědci nesouhlasili s aktualizovanými pokyny CDC k testování

18.09.2020 10:20 Aktualizované doporučení netestovat osoby bez příznaků covidu-19, které v srpnu na svých webových…

Pandemie může přinést "generaci karantény", varuje socioložka

18.09.2020 00:01 NÁZOR – Koronavirus zasáhl zdravotnictví a společnosti globálního jihu tvrději než zbytek světa,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama