Americké zdravotní sestry jsou v době pandemie v ohrožení života, potvrdil průzkum

Zdravotníci jsou jednou z nejvíce zasažených skupin onemocněním covid-19, zejména pak zdraovtní sestry, které jsou s nemocnými v neustálém kontaktu. Podle průzkumu v USA musí zdravotní sestry opakovaně používat ochranné masky, téměř třetina z nich nebyla testována. Vedlo to ke smrti více než 100 sestřiček.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Celý svět vyzývá k používání ochranných pomůcek kvůli zabránění šíření viru SARS-CoV-2, ale drtivá většina amerických zdravotnických sester nebyla ani testována a je nucena opakovaně používat ochranné prostředky. Zjištění vyplývají z průzkumu National Nurses United (NNU), největší organizace registrovaných sester ve Spojených státech, která uvedla, že nebezpečné podmínky na pracovišti zdravotní péče se staly normou.

Organizace se dotázala 23 000 zdravotních sester ve všech 50 státech a Washingtonu DC na pracovní podmínky v období od 15. dubna do 10. května. Organizace zjistila, že 84 % sester nebylo testováno na covid-19 a 87 % je nuceno opakovaně používat ochranné prostředky, které jsou určené pouze k jednorázovému použití. Výzkum také ukázal, že až 72 % má odhalenou pokožku.

Ačkoliv je zdravotní péče v USA na vysoké úrovni, na rozdíl od jiných zemí spoléhá především na soukromé nemocnice a pojištění, které je vázáno na zaměstnání a patří k těm nejdražším na světě. Dobré zdravotní pojištění se může vyšplhat až na 400 dolarů měsíčně, to je téměř 10 tisíc korun. Kvůli těmto sazbám v USA žije kolem 46 milionů lidí bez zdravotního pojištění.

Prezidentka NNU Jean Rossová uvedla, že nedostatečné množství ochranných pomůcek pro zdravotní sestry napříč USA není důsledkem špatného financování, ale hrabivosti. „Není to proto, že bychom na to neměli, jsme nejbohatší země na světě, ale kvůli chamtivosti a zisku. Nedbá se na blaho pacientů,“ řekla Rossová pro deník Guardian.

Zdravotní sestry, které byly viděny v klasických pláštěnkách proti dešti místo ochranných obleků, protestovaly již několikrát. Podle Guardianu absence soudržnosti nechala mnoho států bez finančních prostředků, a protože dodavatelé ochranných pomůcek zvedly ceny, nemocnice se musely obrátit na soukromé sponzory.

Sestry, které měly to štěstí a přeci jen byly testovány na covid-19, byly nuceny si vzít dovolenou v případě, že test byl pozitivní. „Sestry dobrovolně podstupují riziko smrti a jsou v přední linii v boji proti pandemii. Vzkazujeme zaměstnavatelům a Trumpově administrativě: dejte nám pomůcky, slova nestačí,“ zdůraznila Bonnie Castillová, výkonná ředitelka NNU a zdravotní sestra.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Protesty v USA sílí. Trump pohrozil střelbou, novinář CNN zatčen v přímém…

29.05.2020 16:16 Aktualizováno Protesty proti policejní brutalitě zachvátily v noci na dnešek řadu amerických měst. V Minneapolisu…

Bolsonaro má rekordně vysoký počet odpůrců. Nezvládá pandemii, čelí i…

29.05.2020 15:28 Počet Brazilců, kteří vnímají negativně vládnutí svého prezidenta Jaira Bolsonara, se od dubna…

V USA zemřelo s covidem-19 za uplynulých 24 hodin 1297 lidí

29.05.2020 08:27 Ve Spojených státech za uplynulých 24 hodin zemřelo 1297 lidí s covidem-19. S odvoláním na data…

Trump se mstí Twitteru. Podepsal exekutivní příkaz

29.05.2020 08:00 Americký prezident Donald Trump dnes nařídil přezkoumat zákon, který chrání sociální sítě před…

Související:

Právě se děje

Další zprávy