Apple má zaplatit stamilionovou pokutu kvůli porušování patentů

Porota v americkém státě Texas nařídila technologické společnosti Apple, aby firmě Personalized Media Communications (PMC) zaplatila 308,5 milionu dolarů (téměř sedm miliard Kč) za porušování patentových práv. Informovala o tom agentura Reuters.

Apple
doporučujeme

Společnost PMC vlastní řadu patentů souvisejících s internetem. Firma vede patentové spory také s dalšími významnými technologickými podniky, včetně internetové televize Netflix, internetového vyhledávače Google a internetového obchodu Amazon.

Apple vyjádřil s verdiktem nespokojenost a hodlá se odvolat. "Podobné kauzy vyvolávané firmami, které nevyrábějí ani neprodávají žádné produkty, potlačují inovace a ve finále poškozují spotřebitele," uvedl podnik v prohlášení.

Apple je nejhodnotnější veřejně obchodovanou společností na světě. V minulém finančním roce, který skončil v listopadu, vydělala firma 57,4 miliardy dolarů (téměř 1,3 bilionu Kč).

Témata: apple | soudy | USA | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyšetřování odkrývá pozadí tragédie. Vrtulník s Kellnerem před nehodou…

13.04.2021 23:22 Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny…

Úřady v USA jsou opatrné, doporučují přerušit očkování vakcínou Johnson &…

13.04.2021 20:35 Aktualizováno Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ve…

Biden navrhl Putinovi uspořádání summitu na území třetího státu

13.04.2021 20:10 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi v nadcházejících…

Blinken kritizoval ruské vojenské akce, ujistil Ukrajinu o podpoře USA

13.04.2021 17:57 Spojené státy jsou podle ministra zahraničí Antonyho Blinkena vážně znepokojeny ruskými vojenskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama