Autor anonymního protitrumpovského článku odhalil svou identitu

Někdejší personální šéf amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost Miles Taylor oznámil, že je autorem anonymního názorového článku, který kritizoval prezidenta Donalda Trumpa a který vyšel v roce 2018 v deníku The New York Times (NYT). V článku stálo, že existuje skupina lidí, která se snaží hatit prezidentovu agendu, aby ochránila demokratické instituce.

Donald Trump

Taylor nyní vyzval Američany, aby Trumpa letos nevolili. Prezident prohlásil, že Taylora neznal a označil ho za bezvýznamného člověka. Informovala o tom agentura Reuters.

Po zveřejnění článku propukl hon na autora, což přimělo některé vysoce postavené členy Trumpovy administrativy vydat bezprecedentní prohlášení, v němž se od textu distancovali.

Taylor, který byl personálním šéfem ministerstva pro vnitřní bezpečnost do roku 2019, v názorovém článku označil Trumpa za nemorálního, malicherného a neefektivního. Později napsal také knihu s názvem Varování, jejíž autor byl uveden jako "Anonym - vysoce postavený úředník z Trumpovy administrativy". Dílo poněkud zastínily další knihy vydané známými Trumpovými spolupracovníky, kteří svou identitu netajili. O tom, že Taylor byl autorem knihy, se podle Reuters spekulovalo mnoho měsíců. K autorství se Taylor nyní přiznal na webu Medium.

"Pouze my sami musíme určit, zda jeho chování ospravedlňuje, aby pokračoval ve funkci. Stojíme před závažným rozhodnutím, protože naše volba ohledně Trumpovy budoucnosti ovlivní naši budoucnost v nadcházejících letech," napsal nyní Taylor, který je republikán, ale v letošních prezidentských volbách podpořil demokratického kandidáta Joea Bidena.

"Věřím, že slušnost Joea Bidena nás opět spojí tam, kde nás rozdělila nečestnost Donalda Trumpa," uvedl s tím, že ani Bidenův záměr prosadit "progresivní reformy", s nimiž mnoho konzervativců nesouhlasí, se nemůže rovnat škodám, které napáchal Trump.

Taylor uvedl, že se rozhodl napsat článek anonymně, aby to přimělo prezidenta zabývat se konkrétní kritikou, spíše než obsah upozadit před osobními útoky.

Trump ve středu večer prohlásil, že anonymní autor byl "nula, nespokojený zaměstnanec, který byl už dávno zbaven funkce". Poznamenal také, že Taylora neznal a nikdy o něm neslyšel, a to přesto, že jej v srpnu podle Reuters označil za nulu.

Mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová řekla, že Taylor je lhář a zbabělec, zatímco personální šéf Bílého domu Mark Meadows prohlásil, že odhalení je trapné. Dodal, že napínavější zvraty jsou i v animovaném seriálu Scooby-Doo.

Taylor, který se v článku newyorského listu označil za součást odboje proti Trumpovi, prezidenta kritizoval i veřejně. Nyní je dopisovatelem zpravodajského kanálu CNN. V době svého působení na ministerstvu vnitřní bezpečnosti se podle agentury AP zúčastnil mnoha jednání s prezidentem, na kterých se řešil například režim na hranici s Mexikem a další témata spadající pod resort.

Spojené státy by při čínském útoku bránily Tchaj-wan

22.10.2021 08:34 Spojené státy by v případě čínského útoku bránily Tchaj-wan, uvedl dnes americký prezident Joe…

USA darovaly chudším zemím zatím 200 milionů dávek vakcín

21.10.2021 11:53 Spojené státy dosud darovaly více než stovce zemí 200 milionů dávek vakcín proti covidu-19. S…

Zemřel exministr zahraničí USA Colin Powell

18.10.2021 15:59 Ve věku 84 let dnes ráno zemřel Colin Powell, bývalý republikánský ministr zahraničí USA. Příčinou…

Exprezident Clinton opustil nemocnici, byl v ní od úterý

17.10.2021 17:44 Bývalý americký prezident Bill Clinton dnes opustil nemocnici v Kalifornii, kde byl od úterý…

USA umožní od listopadu vstup i turistům s vakcínou schválenou WHO

16.10.2021 21:00 Spojené státy umožní od 8. listopadu vstup na své území i turistům, kteří jsou naočkovaní proti…

NÁZOR: Připravme se na velkou dluhovou krizi, nabádá analytik

16.10.2021 00:01 Je opět populární odepisovat Mezinárodní měnový fond (MMF) jako dávno přežitou a neužitečnou…

Odborníci doporučují očkovat druhou dávkou vakcíny od firmy Johnson &…

15.10.2021 21:51 Panel nezávislých expertů při americkém Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dnes doporučil…

Bílý dům: USA začnou plošně přijímat očkované návštěvníky 8. listopadu

15.10.2021 16:06 Aktuální pandemická omezení pro cesty do USA ze zemí Evropské unie a dalších států přestanou platit…

V USA se schyluje ke stávkám za vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky

15.10.2021 12:52 Ve Spojených státech se do konce října schyluje k celostátním stávkám za vyšší mzdy a lepší…

Americký exprezident Bill Clinton je v nemocnici

15.10.2021 07:53 Bývalý americký prezident Bill Clinton je od úterý hospitalizován v kalifornské nemocnici. Na…

Související:

Právě se děje

reklama