Autor anonymního protitrumpovského článku odhalil svou identitu

Někdejší personální šéf amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost Miles Taylor oznámil, že je autorem anonymního názorového článku, který kritizoval prezidenta Donalda Trumpa a který vyšel v roce 2018 v deníku The New York Times (NYT). V článku stálo, že existuje skupina lidí, která se snaží hatit prezidentovu agendu, aby ochránila demokratické instituce.

Donald Trump
doporučujeme

Taylor nyní vyzval Američany, aby Trumpa letos nevolili. Prezident prohlásil, že Taylora neznal a označil ho za bezvýznamného člověka. Informovala o tom agentura Reuters.

Po zveřejnění článku propukl hon na autora, což přimělo některé vysoce postavené členy Trumpovy administrativy vydat bezprecedentní prohlášení, v němž se od textu distancovali.

Taylor, který byl personálním šéfem ministerstva pro vnitřní bezpečnost do roku 2019, v názorovém článku označil Trumpa za nemorálního, malicherného a neefektivního. Později napsal také knihu s názvem Varování, jejíž autor byl uveden jako "Anonym - vysoce postavený úředník z Trumpovy administrativy". Dílo poněkud zastínily další knihy vydané známými Trumpovými spolupracovníky, kteří svou identitu netajili. O tom, že Taylor byl autorem knihy, se podle Reuters spekulovalo mnoho měsíců. K autorství se Taylor nyní přiznal na webu Medium.

"Pouze my sami musíme určit, zda jeho chování ospravedlňuje, aby pokračoval ve funkci. Stojíme před závažným rozhodnutím, protože naše volba ohledně Trumpovy budoucnosti ovlivní naši budoucnost v nadcházejících letech," napsal nyní Taylor, který je republikán, ale v letošních prezidentských volbách podpořil demokratického kandidáta Joea Bidena.

"Věřím, že slušnost Joea Bidena nás opět spojí tam, kde nás rozdělila nečestnost Donalda Trumpa," uvedl s tím, že ani Bidenův záměr prosadit "progresivní reformy", s nimiž mnoho konzervativců nesouhlasí, se nemůže rovnat škodám, které napáchal Trump.

Taylor uvedl, že se rozhodl napsat článek anonymně, aby to přimělo prezidenta zabývat se konkrétní kritikou, spíše než obsah upozadit před osobními útoky.

Trump ve středu večer prohlásil, že anonymní autor byl "nula, nespokojený zaměstnanec, který byl už dávno zbaven funkce". Poznamenal také, že Taylora neznal a nikdy o něm neslyšel, a to přesto, že jej v srpnu podle Reuters označil za nulu.

Mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová řekla, že Taylor je lhář a zbabělec, zatímco personální šéf Bílého domu Mark Meadows prohlásil, že odhalení je trapné. Dodal, že napínavější zvraty jsou i v animovaném seriálu Scooby-Doo.

Taylor, který se v článku newyorského listu označil za součást odboje proti Trumpovi, prezidenta kritizoval i veřejně. Nyní je dopisovatelem zpravodajského kanálu CNN. V době svého působení na ministerstvu vnitřní bezpečnosti se podle agentury AP zúčastnil mnoha jednání s prezidentem, na kterých se řešil například režim na hranici s Mexikem a další témata spadající pod resort.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid zrychluje. 60 milionů nakažených, posledních 5 milionů za 8 dní

25.11.2020 21:41 Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, se objevil loni v prosinci v Číně, první…

V USA stoupá počet lidí, kteří bojují s nedostatkem potravin

25.11.2020 21:02 Ve Spojených státech na podzim přibývá obyvatel, kteří bojují s nedostatkem potravin. V dnešním…

Česko je mezi státy, které se vyrovnávají s koronavirem nejhůře

25.11.2020 17:00 Česká republika je pátou nejhorší zemí v žebříčku odolnosti vůči koronaviru (Covid Resilience…

"Zastavte toto monstrum." Konference OSN k výročí konce války v Bosně…

25.11.2020 14:44 Konference uspořádaná v sídle OSN při příležitosti 25. výročí konce války v Bosně přerostla v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama